Brytyjczyk napadł na bank w Warszawie. Narysował sobie broń na kartce papieru

437
odszkodowanie za odwołany lot

Policjanci z Warszawy zatrzymali obywatela Wielkiej Brytanii, który próbował napaść na bank i zrabować pieniądze z kasy. 33-latek chciał tego dokonać przy użyciu narysowanej na kawałku papieru broni. Mężczyzna został aresztowany.

Incydent miał miejsce w miniony wtorek w jednej z placówek bankowych znajdujących się przy al. Jerozolimskich w centrum Warszawy. Około godziny 9 rano do banku wszedł mężczyzna, swe kroki od razu skierował do jednej z pracownic. Pokazał kobiecie kartkę papieru, na której narysowany był pistolet, a następnie drugą, na której było napisane po polsku: „to jest napad mam broń oddaj pieniądze”. Brytyjczyk nie zachowywał się agresywnie.

Pracownica banku zachowała zimną krew i kazała mężczyźnie stanąć w kolejce i poczekać na swoją kolej, ku jej zdziwieniu posłusznie wykonał polecenie. Kobieta natychmiast o całej sytuacji powiadomiła policję. Dosłownie kilka minut później w budynku pojawili się funkcjonariusze i zatrzymali niczego nie spodziewającego się 33-latka, który nadał czekał w kolejce do okienka.

Po przeszukaniu mężczyzny okazało się, że nie miał przy sobie broni. Obywatel Zjednoczonego Królestwa usłyszał zarzut rozboju, do którego się przyznał. Aresztowano go na trzy miesiące, a grozi mu nawet do 12 lat więzienia. Według informacji podanych przez policję przyleciał do Polski na kilka godzin przed napadem, a na co dzień mieszka w Niemczech.

Firma w Anglii