Cardiff: z obozu pracy ocalono ośmiu Polaków, trzech Rumunów i dwóch Brytyjczyków

2733
odszkodowanie za odwołany lot

Policja uwolniła 13 przetrzymywanych i zmuszanych do pracy osób. Mieszkali oni w przyczepach kampingowych. Podczas policyjnego nalotu odkryto stosy gotówki oraz mnóstwo drogich aut, wliczając w to wózek golfowy marki Bentley. Ponad 250 funkcjonariuszy, wczoraj zdobyło szturmem kryjówkę w Cardiff, w Południowej Walii. Aresztowano 20 osób, podejrzanych o przestępstwa takie jak m.in. pranie brudnych pieniędzy i kradzieże.

Niewolnicy zostali przewiezieni do centrum pomocy i otrzymują teraz odpowiednie wsparcie. Zostało ocalonych ośmiu Polaków, trzech Rumunów i dwóch Brytyjczyków. Osoby te są w wieku od 23 do 56 lat. Byli oni umieszczeni w oddzielnych przyczepach.

Podczas policyjnej operacji o nazwie „Purple Barracuda”, na miejscu odkryto również miecze, maczety, broń. Zajęto znaczną ilość gotówki oraz szereg luksusowych samochodów, w tym czerwone Ferrari California T o wartości £ 155.000, biały Range Rover Sport warty £ 90.000. Operacja „Purple Barracuda” to wspólny projekt South Wales Police wraz z National Crime Agency, Cardiff Council oraz British Transport Police. Jest to część szerszego projektu – operacji Fulcrum, która jest skoncentrowana na tropieniu prześladowców, handlarzy narkotyków, przestępców seksualnych i nielegalnych kierowców.

Firma w Anglii