Imigrant przeszedł Eurotunelem 50 km, zatrzymano go tuż przed końcem podróży

1049
odszkodowanie za odwołany lot

Imigrant zmierzył się z takimi przeszkodami jak: cztery płoty, kilkaset kamer, tunel długi na 50 km, obok pędzące z prędkością 160 km/godz. pociągi. Prawie mu się udało. Zatrzymano go tuż przed końcem podróży i trafił do aresztu.

Abdul Rahman Haroun kolejną próbę przedostania się na Wyspy podjął we wtorek. Wyruszył z obozu, gdzie mieszkają tysiące uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu. To baza wypadowa podczas codziennych prób wtargnięcia na prom, do pociągu, tirów, samochodów i wszystkiego, czym można się dostać do Wielkiej Brytanii.

40-letni Sudańczyk miał więcej determinacji niż jego kompani. Udało mu się pokonać cztery płoty i dostać na teren terminala kolejowego, gdzie, dalej nie został zauważony i wszedł do tunelu. Pokonał nim 50 kilometrów. Obok pędziły pociągi z prędkością około 160 km/godzinę. Odległość między ścianami tunelu a bokami pociągów to zaledwie 90 cm. Przy całej trasie ustawionych jest aż 400 kamer.

Na jego nieszczęście po całym dniu podróży, tuż przed terminalem kolejowym w Folkestone, został zatrzymany i trafił do aresztu. Abdul Rahman Haroun usłyszy zarzut „stwarzania zagrożenia w ruchu kolejowym”.

Firma w Anglii