ISIS może użyć dronów do bombardowania ludzi na imprezach masowych

564
odszkodowanie za odwołany lot

Terroryści chcą używać bezzałogowych maszyn, dostępnych za jedyne 100 funtów, do zrzucania materiałów wybuchowych na tłumy w Wielkiej Brytanii. Celem mają być duże imprezy, takie jak np. mecze piłki nożnej i festiwale muzyczne.

Szef obrony narodowej obawia się, że mogą oni użyć nawet kliku dronów jednocześnie, aby zrzucić kilka bomb. Przy okazji inny dron z kamerą mógłby nagrać całą krwawa masakrę, a nagranie posłużyłoby im potem do rozprzestrzeniania swoich fanatycznych idei w sieci.

Wysoki rangą funkcjonariusz uważa, że Isis już przetestowało, ile materiału wybuchowego może udźwignąć jeden bezzałogowiec. Drony z roku na rok są coraz bardziej modernizowane, stają się coraz lepszymi urządzeniami. Państwo islamskie za wszelką cenę dąży do powtórzenia zamachu z 11 września, zsynchronizowany atak dronów ich zdaniem powtórzyłby masakrę.

Drony są teraz powszechnie dostępne, tylko w ubiegłym roku na eBay sprzedano ich 127 tys.

Pułkownik Richard Kemp, który doradza rządowi w sprawie terroryzmu, powiedział: „Jes to bardzo realne i trudne do wykrycia zagrożenie ze strony państwa islamskiego. Skutki mogą być katastrofalne.”

Co gorsza, uważa się, że terroryści nie będą kupować dronów, tylko sami je zbudują, aby uniknąć podejrzeń policji i służb bezpieczeństwa.

Firma w Anglii