Muhbeen Hussain, założyciel British Muslim Youth: Mamy do czynienia z islamofobią, przypięto nam metkę terrorystów!

485
odszkodowanie za odwołany lot

Grupy dwóch organizacji połączyły siły, aby uruchomić krajowe konsultacje, które zbadają kwestię dotyczącą młodych brytyjskich muzułmanów. Według nich młodzież jest ignorowana przez polityków i naukowców, w próbach zwalczania radykalizacji.

Dziś 7 lipca, w 10 rocznicę zamachów w Londynie, British Muslim Youth oraz Faith Matters rozpoczęło swoje krajowe konsultacje z młodzieżą. Mają nadzieję, że zaangażują się młodzi ludzie z całej Wielkiej Brytanii i pomogą ocenić przesłanki, które doprowadzają ich do grup ekstremistycznych, takich jak ISIS.

Inicjatywa będzie łączyć się z grupami młodzieżowymi w Birmingham, Londynie, Manchesterze, Bristolu i Leeds w ciągu najbliższych 12 miesięcy, aby stworzyć szczegółowy obraz zachowań młodych ludzi w sieci oraz określić dostępność materiałów ekstremistycznych, jak również ocenić, które elementy materiału uważają za atrakcyjne.

Muhbeen Hussain, założyciel British Muslim Youth, powiedział: „Młodzi ludzie są zapomniani. Nikt ich nie słucha. Jest wielu polityków, naukowców poruszających te kwestie, ale nikt nie rozmawia z młodzieżą. Ich głosy powinny być wysłuchane. Z jednej strony staramy się walczyć z terroryzmem i radykalizacją ludzi, ale z drugiej strony mamy do czynienia z islamofobią, przypięto nam metkę terrorystów. Te konsultacje są prowadzone przez młodych ludzi, dla młodych ludzi.”

Firma w Anglii