odszkodowanie za odwołany lot

Burmistrz Londynu Sadiq Khan wezwał Southern Railway do przejścia pod tymczasową własność publiczną, po tym jak niezadowoleni londyńczycy zaprotestowali, gdy odwoływano 340 pociągów dziennie.

Burmistrz przekazał również ministrom, aby przyspieszyli proces przerzucania odpowiedzialności z wewnętrznych podmiejskich przewozów kolejowych na Transport for London, w celu poprawy jakości usług dla osób dojeżdżających.

Pociągi do i z Londynu miały poważne opóźnienia i odwoływano połączenia, po tym jak Southern Railway miał problemy związane z brakiem w kadrach i strajkami. Doprowadziło to z kolei do awaryjnego harmonogramu, w którym 15 procent pociągów było odwołanych.

Burmistrz Londynu powiedział, że jest „wstrząśnięty” chaosem jaki Southern Railway spowodowały osobom dojeżdżających do pracy i powiedział, że Govia Thameslink, które obecnie zarządza przewozami, powinno być pozbawione franczyzy. Firma wezwała rząd do podjęcia tymczasowej odpowiedzialność za usługę.

„Jestem zbulwersowany nieustanną udręką, którą Southern Rail zadaje dziesiątką tysięcy pasażerów i podzielam oburzenie z powodu braku działań, by rozwiązać tą sytuację” – powiedział burmistrz – „Pasażerowie płacą tysiące funtów za usługę, która zamieniła się z „przyjdź i jedź” na „przyjdź i miej nadzieję”.

Ponad 100 niezadowolonych dojeżdżających odbyło protest na stacji Victoria w poniedziałek, trzymając transparenty z napisem „#SouthernFail” i „płacimy, wy opóźniacie”.

W odpowiedzi na uwagi Khana, rzecznik z Southern powiedział:

„Naszym celem jest rozwiązywanie nagłych problemów w celu przywrócenia usług, które pasażerowie słusznie oczekują, a nie argumentowanie o kontroli politycznej. Przepraszamy pasażerów za jakość usług, które doświadczają.”

Southern obsługuje większość podmiejskich połączeń w centrum Londynu z terminalów London Bridge i London Victoria do południowego Londynu i Sussex, jak i prowadzi połączenia regionalne do części Hampshire, Kent i Surrey. Świadczy również usługi między Milton Keynes i Croydon przez West London Line.

Firma w Anglii