odszkodowanie za odwołany lot

Znany producent luksusowych samochodów marki Aston Martin, właśnie ogłosił , że wybrał St. Athan w południowej Walii jako swój drugi zakład produkcyjny dla nowego crossovera bazującego na koncepcie DBX.

Jest to wielki sukces dla Walii, szczególnie, że zabezpieczenie umowy trwało dwa lata i starało się o to 20 lokalizacji z całego świata.

Prawdopodobnie ponad 1,000 miejsc pracy zostanie stworzonych w St. Athan i już istniejącej fabryce Aston Martin w Gaydon do 2020 roku.

„Aston Martin jest ikoną brytyjskich marek i zdecydowanie sie na zainwestowanie tutaj, pokazuje jak ogromne zaufanie pokładają w naszej gospodarce. Z naszą siłą gospodarczą i łatwym dostępem do europejskich rynków, nasz sektor motoryzacji wspaniale prosperuje. Jest to jeden z największych w Europie – najbardziej produkcyjny – i stworzenie przez Aston ponad 1000 miejsc pracy w Walii i West Midlands jest mile widzianą wiadomością” – powiedział Premier David Cameron.

St. Athan będzie jedynym obiektem produkującym nowy crossover Aston Martina. Koncept crossovera nazwany „DBX” po raz pierwszy został pokazany na początku 2015 roku. Z rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu samochody na rynkach, takich jak Chiny, czy Stany Zjednoczone, można się spodziewać, że ponad 90% produkowanych aut z St. Athan zostanie eksportowanych poza granice UK.

Aston Martin rozpocznie produkcje nowego modelu DB11, zamiennika dla DB9 jesienią w Gaydon. Przez kolejne pięć lat, firma zmieni i zwiększy swoje portfolio.

 

Firma w Anglii