1. Uporządkowanie

Jako pierwsze powinniśmy zrobić plan uporządkowania wszystkich swoich rzeczy. Wszystkiego co znajduje się w domu, piwnicy lub garażu.

2. Dywany, zasłony, narzuty

Przeprowadzka jest doskonałą okazją, aby pewne dawno nie czyszczone rzeczy, które mają tendencję do zabrudzeń, a wymagają np. prania chemicznego odświeżyć. Na przykład, jeśli twoja kanapa posiada narzutę, która może być usunięta, możesz wysłać tę narzutę i poszewki na poduszki do czyszczenia chemicznego. To samo dotyczy chodników (w zależności od tego, z czego są zrobione). Firanki, zasłony prysznicowe i łóżko są to zazwyczaj inne tkaniny, które powinny być umyte, zanim zostaną przeniesione. Nie chcesz, aby wprowadzić brudnych, zakurzonych tkanin do nowego domu, więc oczyścić je przed przeprowadzką.

3. Poczytaj sobie jak i gdzie można wynająć samochód do przeprowadzki

Jeśli masz zamiar sam się przeprowadzić i prowadzić samochód ciężarowy lub van, przeczytaj o tym, jak go prowadzić, zanim pojawisz się na drodze. Jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać, kiedy prowadzisz samochód: Po pierwsze, jeśli na co dzień jeździsz samochodem osobowym, pamiętaj, ze samochód ciężarowy lub van będzie znacznie szerszy niż ten, do którego jesteś przyzwyczajony. Jest to także cięższy samochód, więc droga hamowania jest znacznie dłuższa. Bądź pewien, że istnieje więcej niż jedna długość samochodu pomiędzy ciężarówką i samochodem przed tobą przez cały czas. Zwracaj uwagę na znaki drogowe dotyczące samochodów ciężarowych, nigdy nie wyprzedzaj pojazdu poruszającego więcej niż 40 mil na godzinę.

4. Przygotuj nowe lokum na wprowadzenie się

Jeśli masz pewne plany remontowe odnośnie nowego miejsca zamieszkania, lub zanim dojdzie do malowania, chcesz zrobić drobne naprawy, spróbuj to zrobić, zanim się wprowadzisz. Wszelkie projekty które zostały zaplanowane będzie łatwiej i szybciej wykonać przed wprowadzeniem. Jeśli nie masz czasu, aby prace remontowe wykonać samemu, rozważ wynajęcie pomocy lub firmy, która może wypełnić polecone zadania. Będziesz miał znacznie większe szanse na realizacje planów w zaplanowanym czasie.

5. Poproś o pomoc przyjaciół

Nawet jeśli zatrudnisz firmę zewnętrzną, może się okazać, że niezbędna jest dodatkowa pomoc. Zwłaszcza jeśli nie zatrudnisz nikogo, wtedy potrzebna będzie pomoc kilku innych osób, które pomogą Ci w przewiezieniu przedmiotów ze starego do nowego domu. Jeśli planujesz przeprowadzkę, to najlepiej, aby zaplanować ruchy na jeden dzień weekendu, kiedy większość ludzi ma wolne od pracy. Kiedy twoi pomocnicy przyjadą, potrzebują gotowy plan, co każdy człowiek powinien zrobić – przypisać każdej osobie określony zestaw pudełek lub konkretnego miejsca, aby każda osoba skupiła się na przypisanym zadaniu. Pamiętaj, aby podziękować każdemu z osobna, a jeszcze lepiej – zaplanować jakieś formalne podziękowanie dla wszystkich, chociażby wspólne wyjście na kolacje. Zasługują na to.

6. Wynajem firmy świadczącej usługi przeprowadzek

Jeśli masz mało czasu lub po prostu nie podoba Ci się idea chodzenia po schodach niezliczonej ilości razy – warto wtedy zastanowić się nad wynajęciem profesjonalnej firmy. Usługa profesjonalnej przeprowadzki może być droga, ale nie musi. Upewnij się, aby sprawdzić oferty z kilku firm, i nie wstydź się pytać o cenę, mówiąc, że szukasz najtańszej oferty. Większość firm zdaje sobie sprawę z tego, że jesteś w stanie sprawdzić konkurencję i to pytanie może po prostu sprawić, ze dostaniesz lepsza ofertę.

7. Planowanie urządzenia nowych pomieszczeń

Nie będziesz w stanie replikować wszystkiego w swoim nowym domu, dokładnie tak, jak to było w starym, z resztą kto by tak chciał? Twoje nowe miejsce jest świeżą paletą nowych pomysłów. Ale fotografowanie każdego pokoju, zanim zaczniesz się pakować w starym domu pomoże Ci zaplanować sposób rozpakowania w nowym. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu. Nie zapomnij zrobić zdjęć wszystkich skomplikowanych elektronicznych przyłączy, które pomogą Ci je z powrotem zamontować.

8. Materiały do pakowania

Każda przeprowadzka wymaga zaangażowania bardzo dużo czasu, pracy i pieniędzy. Niestety jest to studnia bez dna w niektórych przypadkach. Ale jako inwestycja na lata powinniśmy się do niej przyłożyć. Czasami jednak, zamiast płacić potężne pieniądze, możemy pewne rzeczy uzyskać za darmo. Wybierz się do sklepu, zapytaj o używane kartony, worki, folie itd. W wielu sklepach sprzedawca bez problemu wyda to czego może się pozbyć.

Natomiast jeśli potrzebujesz dużej ilości kartonów, folii, worków i innych niezbędnych akcesoriów do przeprowadzki, warto zajrzeć do sklepu internetowego specjalizującego się w sprzedaży kartonów a nawet specjalnie skomponowanych zestawów, które zawierają niezbędne artykuły. Jest to najszybsza i najbogatsza oferta jednorazowego zamówienia. Jako przykład podajemy adres :

www.buycardboardboxes.co.uk

9. Sporządź listę najważniejszych zadań

Każdy wie, że łatwiej jest gdy zrobimy sobie listę zadań. Lista daje Ci możliwość przemyślenia i zorganizowania swoich myśli i to na jakiś czas przed przeprowadzka. Na bieżąco uzupełniasz lub wykreślasz zadania, a to pozwala zaoszczędzić sporo czasu i energii.

10. Zadbaj o zmianę danych adresowych w urzędach, banku i innych instytucjach

Bardzo ważną sprawą, która musimy wykonać jeszcze zanim się ostatecznie wyprowadzimy jest zmiana adresu korespondencji. Najważniejsze instytucje takie jak Bank, wymagają aktualnego adresu zamieszkania. Tak samo jeśli posiadasz angielskie prawo jazdy, niezwłocznie należy wymienić na nowy adres. Pamiętaj o zamknięciu rachunków, ostatecznych rozliczeniach w Council Tax oraz dostawcami gazu i energii. Ważna jest również kwestia przeniesienia opłaconego tv licence.

Zapisz się do newslettera lub polub nas na Facebook-u i dowiedz się jako pierwszy o nowych publikacjach!