13 produktów dla pełnej pielęgnacji włosów

436

Czy odżywka na włosy jest w zupełności wystarczająca dla pełnej pielęgnacji włosów? Z pewnością, nie. Oczywiście wspomaga w rozczesywaniu, wygładza je – jednak nie wzmacnia ich od środka.

Dieta dla Twoich włosów – czyli 13 pokarmów, które są zdrowe dla Twoich włosów.

Łosoś – bogaty kwasy tłuszczowe omega 3, które wspomagają zdrową skórę głowy.

Jagody i borówki – źródło selenu i cynku, a zawarta w nich witamina C pomaga w lepszym ukrwieniu skóry głowy.

Jajka – najlepsze źródło protein. Zawierają biotynę i witaminę B – 12, które wpływają na wzmocnienie włosów, ich grubość i wytrzymałość.

Marchewka – źródło witaminy A, pozwalające zachować zdrową skórę głowy oraz dobry wzrok.

Oliwa z oliwek – bogata w witaminy A, E, D oraz K, które to chronią włosy przed wysuszeniem, przywracają naturalną barierę ochronną oraz je odżywiają. Sprawiając, że są gładkie i lśniące.

Ostrygi – bogate w cynk, silny antyutleniacz, miedź, magnez, żelazo, mangan – stoją na straży lśniących i mocnych włosów. Chroniąc je przed wypadaniem, wzmacniając i regenerując.

Ciemnozielone warzywa – szpinak, brokuły, brukselka i burak liściowy wzbogacają organizm w dodatkową dawkę witamin A i C oraz żelazo. Witaminy te odpowiadają za produkcję sebum, odpowiadające za naturalną barierę ochronną przez negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych.

Orzechy brazylijskie – naturalne źródło selenu, wspomagające zachowanie zdrowej skóry głowy.

Pestki dyni – bogate w kwasy tłuszczowe, cynk i biotynę, odpowiadające za wzmocnienie włosów, naturalne odżywienie oraz wzmocnienie mieszków włosów.

Fasola i soczewica – zawierają proteiny, cynk i żelazo.

Drób – mięso z kurczaka i indyka posiada wysoką jakość proteiny, co sprzyja zdrowej strukturze włosów.

Nabiał o niskiej zawartości tłuszczu – np. jogurt i odtłuszczone mleko zawierają wysoką zawartość protein.

Chleb razowy – pieczywo razowe i płatki zbożowe zawierają cynk, żelazo i witaminę B.

 

Lista tych produktów stale się powiększa. Częstokroć nie zdając sobie sprawy z naturalnych produktów dostępnych w naszej diecie przeszukujemy półki z produktami dostępnymi w drogeriach. Połączmy przyjemne z pożytecznym dla piękna naszych włosów.