30 LIPCA w Londynie odbędzie się AKCJA GOŹDZIK – Poland Street

19

Powstanie Warszawskie jest symbolem walki o wolność; symbolem entuzjazmu młodości, i nadzieji. Kształtowalo charaktery i jednoczyło w byciu Polakami, niezależnie od miejsca i czasu, przez wiele wiele lat…

W Poland Street od siedmiu lat pomagamy w kultywowaniu pięknej tradycji składania kwiatów na grobach żołnierzy walczących w Powstaniu Warszawkim – żołnierzy Armii Krajowej (AK), których często smutne i pokrzywdzone przez historie losy zaprowadziły tu, do Londynu.

Tradycja składania wiązanek na grobach AK-owców zapoczątkowana została wiele lat temu, przez członków Koła AK w Londynie. Od 1946r. Koło AK organizuje Apel Poległych, najpierw odbywał się on na Cmentarzu na Old Brompton, a potem na cmentarzu Gunnersbury, po odsłonięciu Pomnika Katyńskiego w 1976r. Z upływem czasu, jak zaczęli odchodzić pierwsi żołnierze AK, to właśnie taką wiązanką goździków upamiętniano ich dawny heroizm podczas corocznych obchodów Wybuchu Powstania.

Zapraszamy chętnych do wzięcia udziału:

“AKCJA GOŹDZIK”
30 lipca w niedzielę, od godziny 15:00, będziemy rozkładać kwiaty na grobach żołnierzy AK.

Cmentarz Gunnersbury
143 Gunnersbury Avenue
Acton
London W3 8LE

Spotykamy się przy pomniku Katyńskim, gdzie rozdzielimy się na grupy aby roznieść kwiaty w poszczególnych sektorach
zgłoszenia na email: wolontariat@polandstreet.org.uk

1 sierpnia odbędzie się Msza Św. upamiętniająca Powstanie Warszawskie w kościele Św. Andrzeja Boboli o 12:00.

1 Leysfield Road
Hammersmith
London
W12 9JF

Poszukujemy również wolontariuszy do pomocy przy uroczystym obiedzie okolicznościowym, który rozpocznie się o godzinie 14:00 w Sali Malinowej w POSK-u

Trzeba będzie doprowadzić zaproszonych gości do wyznaczonego miejsca przy stoliku, towarzyszyć w trakcie obiadu oraz posłuchać bohaterskich wojennych opowieści.

Koszt obiadu to £22 (2 dania+deser+lampka wina+kawa/herbata) Opłata nie będzie zwracana z funduszu Poland Street, gdyż dochód z wydarzenia jest przeznaczony na utrzymanie Studium Polski Podziemnej.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Organizacja Poland Street
http://www.facebook.com/polandstreet.org.uk
http://www.polandstreet.org.uk/