British Airways – Kot w bagażu podręcznym na pokładzie maszyny.

18

Pasażerka British Airways została wyrzucona z samolotu po tym, jak usiłowała przemycić kota w bagażu podręcznym. Załodze tłumaczyła, że zwierzę daje jej ‘wsparcie emocjonalne’.

Amerykanka została przyłapana, kiedy załoga zauważyła coś w jej torbie podczas przeprowadzania kontroli tuż przed odlotem samolotu z lotniska w Glasgow. Kobiecie kazano umieścić bagaż w schowku nad głową, ponieważ jej siedzenie znajdowało się w przejściu i blokowało drogę do drzwi – informuje “Metro”.

Po odkryciu kota przez personel tłumaczyła, że zwierzę daje jej “wsparcie emocjonalne”. Jednak to usprawiedliwienie nie przekonało załogi, która dała jasno do zrozumienia, że kotom nie wolno podróżować w kabinie. Pasażerka musiała wysiąść z samolotu i ostatecznie opuściła lotnisko.

Jak zatem Amerykance udało się przemycić zwierzę na pokład maszyny? Jak informuje “Daily Mail”, skanery bezpieczeństwa mogły go nie wykryć jako żywą istotę.

“Koty nie mogą podróżować w kabinie. Co innego, jeśli chodzi o wcześniej zarejestrowane psy asystujące, które są zawsze mile widziane i podróżują bezpłatnie. Inne zwierzęta muszą podróżować w ładowni, gdzie mają bardzo dobre warunki” – poinformował rzecznik British Airways.

METRO