Brytyjka zamieściła w sieci szokujące zdjęcia dziecka, aby przestrzec innych rodziców

7477

Mieszkanka Wysp zamieściła na portalu społecznościowym szokujące zdjęcia swojej córki. Zrobiła to, by przestrzec innych rodziców przed niebezpieczeństwem, jakie grozi ich dzieciom. Jej facebookowy post udostępniono ponad 37 tysięcy razy.

Kobieta ostrzega w nim przed konsekwencjami, jakie może wywołać pocałowanie noworodka. Gdy jej córeczka przyszła na świat w szpitalu odwiedzało ich mnóstwo gości. Każdy z odwiedzających chciał przywitać się z nowym członkiem rodziny. Jedna z osób, która pocałowała dziecko, musiała być nosicielem wirusa HSV-1. Wywołał on u maleńkiej dziewczynki bardzo niebezpieczną opryszczkę.

Claire Henderson natychmiast po zaobserwowaniu opryszczki, udała się do szpitala. Okazało się, że dziecko miało nie tylko powierzchowne rany, ale też rany w gardle.

„Gdybym nie zgłosiła się do szpitala natychmiast, to wirus mógłby się łatwo rozprzestrzeniać i w najgorszym wypadku zakończyć śmiertelnie. Mam nadzieję, że podniosłam świadomość społeczną problemu i pomoże to innym rodzicom szybko działać w takich przypadkach.” -mówi matka dziecka.