Burmistrz Londynu: “Polscy londyńczycy wzbogacili nasze społeczeństwo”

63

Burmistrz Londynu Sadiq Khan złożył życzenia z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. ‘To moment, aby docenić olbrzymi wkład polskiej społeczności w rozwój i sukces naszego miasta na przestrzeni ostatnich stu lat’ – podkreślił.

W krótkim filmiku zamieszczonym na profilu londyńskiego samorządu w serwisie społecznościowym Twitter burmistrz Khan oznajmił: “Polscy londyńczycy wzbogacili nasze społeczeństwo, gospodarkę i kulturę, sprawiając, że nasza stolica jest lepszym i jaśniejszym miejscem do życia”.

“Mój przekaz dla polskich i innych wschodnioeuropejskich londyńczyków, którzy świętują stulecie niepodległości swoich państw, jest taki: to jest wasz dom i zawsze będziecie tutaj mile widziani. Właśnie dlatego pośród niepewności związanej z Brexitem robię wszystko, co w mojej mocy, aby stać w obronie waszych praw i pokazać, że Londyn jest otwarty na wszystkich” – oświadczył burmistrz.

Włodarz brytyjskiej stolicy w przeszłości wielokrotnie ciepło wypowiadał się o imigrantach z UE. W ramach zainicjowanej przez niego kampanii “London is open” w stołecznej przestrzenii miejskiej pojawiło się wiele plakatów z polskimi napisami “Londyn jest otwarty”.