Cameron: nasze państwo nie jest “bezpieczną przystanią” dla imigrantów

700

Szef brytyjskiego rządu David Cameron zapowiedział, że nielegalni imigranci próbujący przedostać się do Wielkiej Brytanii będą zawracani. Podczas wystąpienia przed dziennikarzami w Wietnamie, gdzie przebywa z oficjalną wizytą, powiedział, że rząd brytyjski inwestuje w budowę ogrodzeń i inne środki bezpieczeństwa przy terminalach eurotunelu w Calais i Coquelles we Francji.

David Cameron, powiedział: „Wszystko, co można zrobić, zostanie zrobione, by nasze granice były bezpieczne, a brytyjscy urlopowicze mogli udawać się na swoje urlopy bez przeszkód. Musimy rozwiązać kwestię leżącą u źródła problemu; musimy powstrzymać tych ludzi od wyprawiania się przed Morze Śródziemne w poszukiwaniu lepszego życia.”

W środę władze Francji poinformowały, że w okresie dwóch miesięcy od 1,5 do 2 tys. nielegalnych imigrantów próbuje co noc dostać się do tunelu pod kanałem La Manche, by dotrzeć do Wielkiej Brytanii. W nocy z wtorku na środę było to 2,3 tys. osób, tej nocy policja eskortowała kilkaset osób z dala od terminala tunelu. Od czasu wzmocnienia ochrony w porcie w Calais, tunel stał się głównym szlakiem, którym imigranci usiłują przedostać się na Wyspy.