Debt Management Plan – zarządzaj swoimi długami

386

Popadłeś w spiralę zadłużenia i sam nie jesteś w stanie poradzić sobie ze spłatą swoich zobowiązań? Nadszarpnięty budżet finansów domowych daje znak, że samodzielne wyjście z długów w konsekwencji jest skutkiem jeszcze większych problemów finansowych?

W Wielkiej Brytanii zadłużenie rodzin długami konsumenta sięga ok. 1.4, a 1.7 tryliona funtów.

Karty kredytowe pozwalają żyć w krainie snów. Wakacje na Karaibach, nowy samochód, drogie zakupy – wszystko masz w zasięgu swojej ręki, kompletnie za darmo – dopóki nie będzie trzeba rozpocząć spłaty swojej karty kredytowej.

Jesteśmy zaprogramowani tak, żeby zadawać tylko dwa pytania podczas zaciągnięcia pożyczki lub zapłaty za pomocą karty kredytowej: Jakie jest oprocentowanie oraz jaka będzie miesięczna rata spłaty? Zapominamy o właściwym pytaniu, które powinno być sformułowane: Jaka jest całkowita suma zadłużenia, którą będę musiał spłacić wliczając odsetki oraz kiedy spłacę zaciągnięty dług?

Właśnie w tej chwili rozpoczynasz swoją przygodę z brakiem płynności finansowej oraz zadłużeniem, od którego odsetki rosną każdego dnia.

NIE DAJ SIĘ ZADŁUŻENIU ! POKONAJ JE WSPÓLNYMI SIŁAMI !

Powiedz długom, NIE!!!

Rozwiąż swój problem, dzięki odpowiednio dobranym produktom i poproś o doradztwo w tym zakresie. Nie pozwól, aby długi stały się Twoim codziennym utrapieniem.

Co to jest Debt Management Plan?

Debt Management Plan czyli Plan Zarządzania Długami to nieformalne porozumienie pomiędzy dłużnikiem, a jego wierzycielami, które jest zarządzane przez spółkę zarządzającą długiem osoby trzeciej. Układ ten pozwala na racjonalną miesięczną spłatę zadłużenia w jednej przystępnej płatności, a nie liczbie płatności w zależności od danego wierzyciela.

Specjalista organizacji partnerskich ocenia stan dochodów (tj. dochody z wynagrodzenia oraz wysokości zasiłków) i wydatków (tj. kredyt hipoteczny, ubezpieczenie pojazdu, rachunki gospodarstwa domowego oraz bieżące koszty utrzymania) oraz negocjuje z wierzycielami warunki zamrożenia odsetek z tytułu zaciągniętego kredytu w imieniu dłużnika.

Dłużnik zobowiązuje się do dokonania całkowitej spłaty zadłużenia. Korzystnym warunkiem spłaty zadłużenia jest okres spłaty poniżej 7 lat przy minimalnym poziomie wkładu £100. Jest to niewątpliwie sprzyjający plan spłaty, dzięki czemu dłużnik jest w stanie ustabilizować swoje finanse.

Firma zarządzającą długiem jest w stanie wynegocjować wysokość rat na jakie może pozwolić sobie dłużnik jak również stara się o umorzenie odsetek i opłat karnych, które powstają na wskutek zadłużenia. Pomiędzy dłużnikiem, a wierzyciel zostanie uzgodniona jedna miesięczna rata, dzięki określonemu „dochodzie netto” – czyli realnej kwocie, którą dysponuje dłużnik po pokryciu wszystkich pozostałych zobowiązań finansowych oraz pozwoli na bardziej efektywne zarządzanie zobowiązaniami finansowymi.

Dla kogo korzystny jest Debt Management Plan?

  • Dla osób posiadających zadłużenie niższe niż £9,000,
  • dla osób, znajdujących się w krótkotrwałych problemach finansowych i ich sytuacja w niedługim okresie ulegnie polepszeniu jednak na daną chwilę przeżywają trudności finansowe,
  • dla osób, które chcą korzystać z możliwości uzyskania kolejnych kredytów,
  • dla osób, które nie radzą sobie z naciskami ze strony wierzycieli (upomnieniami, telefonami bądź wizytami windykatorów).

Korzyści płynące z Planu Zarządzania Długami (ang. Debt Management Plan):

  • Stała niska rata umożliwiająca spłatę zadłużenia,
  • możliwość zminimalizowania wysokości rat,
  • zamrożenie odsetek na okres spłaty zadłużenia.

Dokumenty konieczne w celu zweryfikowania osoby zainteresowanej Planem Zarządzania Długami (ang, Debt Management Plan):

  • Wysokość powstałego zadłużenia w Wielkiej Brytanii,
  • szczegółowe dane dotyczące wierzycieli,
  • maksymalna wysokość rat, która zostanie przedstawiona dla wierzycieli.

Pamiętaj, że korzystając z tej opcji musisz być świadomy, że porozumienie to jest nieformalne, dlatego też konieczna jest konsekwencja i szczera chęć zapłaty – nie pozwól na utratę szansy uzdrowienia swoich finansów.

Zapoznaj się z pozostałymi artykułami z tematyki “zadłużenie w Wielkiej Brytanii”: IVA – porozumienie z wierzycielami oraz Bankructwo – Procedura postępowania upadłościowego w UK.

Jeżeli po przeczytaniu artykułu uważasz, że chciałbyś skorzystać z przedstawionego rodzaju pomocy – wypełnij formularz kontaktowy, a przedstawiciel Naszego zespołu skontaktuje się z Tobą jak najszybciej!

Open modal