DLACZEGO WARTO ZATRUDNIĆ PROJEKTANTA WNĘTRZ?

224

Gdy przejrzymy już wiele katalogów i spiszemy pomysły na wnętrze w swoim stylu, możemy mieć problem z realizacją marzeń. Często nie umiemy połączyć różnych elementów z tym, co  jest aktualnie w modzie, a także obawiamy się podejmowania decyzji. Samodzielnie zaprojektowany, odpowiedni wystrój wnętrz jest nie lada wyzwaniem, które warto powierzyć profesjonalistom. Musimy bowiem stworzyć odpowiedni wystrój, który będzie cieszył nie tylko nasze oko, ale i również Naszą duszę. Ma on być uzewnętrznieniem naszych emocji. Te pomieszczenia muszą spełniać określone warunki. Przytulny, przyjemny dla oka, komfortowy ale przy zachowaniu odpowiednich proporcji. Trzeba bowiem pamiętać o zachowaniu proporcji aby panował porządek i harmonia. Projektant jest osobą, która pomoże Ci scalić Twoje preferencje z trendami i specjalistyczną wiedzą, co pozwoli Ci ma maksymalne wykorzystanie środków pieniężnych i przestrzeni.

projektowanie wnętrz w Londynie

Największym problemem w mieszkaniu jest brak przestrzeni, dlatego wygoda zależy od prawidłowego umiejscowienia wszystkich mebli. Warto o tym pomyśleć już na pierwszym etapie pracy, gdy mieszkanie jest w stanie surowym. Projektant sprawnie określi, gdzie powinny znajdować się drzwi, gniazdka elektryczne czy też kran, dzięki czemu unikniemy problemu nieustawnego mieszkania. Projektant zajmuje się nie tylko dużymi, przestrzennymi wnętrzami. Pomoc projektanta jest nieoceniona w aranżacji małych mieszkań, gdzie mnóstwo rzeczy trzeba zmieścić na niewielkiej powierzchni. Wprowadzane są innowacyjne rozwiązania, dzięki którym wykorzystywane są wszelkie wnęki, skosy, zakamarki w lokalu tworząc funkcjonalne wnętrza.

Aranżując wnętrze chcemy aby było ono modne przez lata. Kolorystykę ścian możemy zmieniać stosunkowo często, ale nikt co pół roku nie zmienia pełnego wyposażenia. Dlatego, tak ważne jest takie wykończenie pomieszczeń, aby długo zachowały swój efektowny wygląd i jednocześnie były wygodne w użytkowaniu.

Współpraca z projektantem to także możliwość kupienia tańszych mebli i dekoracji. Znajomość niezliczonej ilości sklepów pozwala projektantom znaleźć najbardziej wymyślne meble i propozycje aranżacji, jakie sobie wymarzymy. Projektanci wnętrz mają ogromną wiedzę w zakresie architektury, elektryki, materiałów budowlanych, dzięki czemu pomogą zaoszczędzić mnóstwo czasu na szukaniu informacji samodzielnie. Śledzą nowości rynkowe, znajdują ciekawe rozwiązania, które osobie niedoświadczonej nie przyszłyby do głowy. Osobie, która nie śledzi na bieżąco trendów, może być trudno wyrazić swoje zapotrzebowanie odnośnie do wnętrza. Przed rozmową zastanówmy się, czy chcemy, by mieszkanie było zaprojektowane od nowa, czy też oczekujemy poprawy ustawienia jego elementów i przemalowania ścian.

Bądźmy świadomi, że nie załatwimy wszystkiego podczas jednego spotkania, dajmy sobie czas do namysłu. Projektanci zaopiekują się całym projektem od A do Z, czyli od momentu tworzenia projektu do wykończenia prac remontowych. To znaczy, iż trzymają rękę na pulsie by efekt końcowy był identyczny jak założenia projektowe. Dla tych specjalistów każde pomieszczenie jest unikalne i tak samo ważne, więc realizacja i wykorzystywane materiały muszą być najlepszej jakości. Jednak warto nadmienić, iż cały proces jest dokładnie dopasowany do wcześniej zakładanego budżetu i bez zgody klienta nie ma prawa go przekroczyć. Proces ten powinien składać się z kilku elementów i kilku spotkań. Na pierwszym omawiamy co Nam się marzy, a projektant proponuje różne rozwiązania. Na drugim powinniśmy mieć dokładną wizję i znać wszystkie szczegóły oraz możliwości ich wykonania. Trzecie spotkanie powinno być robocze i powinno polegać na ustaleniu budżetu, wszystkich rachunków, akceptacji projektu oraz przystąpienia do jego realizacji.

projektowanie wnętrz w Londynie

Reasumując nawiązanie współpracy z projektantem wnętrz tak naprawdę przynosi wiele korzyści i zaoszczędza nam dodatkowych kosztów związany z błędami jakie popełniamy.
Z usług projektanta można skorzystać na każdym etapie remontu, jednak najlepiej zacząć wtedy gdy kupiliśmy nowe mieszkanie lub dokonujemy generalnego remontu. Dzięki, takiej usłudze zaprojektowane wnętrza będą dokładnie przemyślane pod kątem zarówno ergonomii, designu, ekonomii jak i profesjonalnej realizacji projektu.

Zachęcamy do skontaktowania się z Nami.

Mogą Państwo porozmawiać z doświadczonymi specjalistami w swojej dziedzinie, którzy chętnie udzielą odpowiedzi na każde pytanie i doradzą zgodnie ze swoją cenną wiedzą.

Jeśli marzy się Państwu unikalne i piękne wnętrze mieszkania czy domu –

zapraszamy do kontaktu z Ewą Piastunowicz

info@naszawyspa.com