Dostępne rodzaje ubezpieczeń w Wielkiej Brytanii

375

Co będzie jak ukradną mi samochód? Obrabują dom? Może by się tak ubezpieczyć? Ubezpieczenie w UK!
Nasza wiedza często nie jest wystarczająca aby samodzielnie zdecydować, jaki rodzaj ochrony byłby dla nas najodpowiedniejszy. Często też nie zdajemy sobie sprawy o istniejącej możliwości wykupienia dodatkowej ochrony dla siebie oraz naszych najbliższych. Żyjąc z dnia na dzień, ciesząc się każdą chwilą nie myślimy o sprawach przykrych i nie roztrząsamy scenariuszy CO BY BYŁO GDYBY…
Prawie każdy z nas ma samochód. Mało tego, każdy z nas ma wykupione na nie ubezpieczenie. Dlaczego? Ponieważ jest obowiązkowe. Drugą kwestią jest to, że w razie doszczętnego zniszczenia pojazdu nasze życie stałoby sie bardziej skomplikowane. A nie każdy może sobie pozwolić na zakup nowego pojazdu ze względy na zbyt duże koszta.
Wiadomo, że nawet najbardziej kosztowne ubezpieczenie na życie w momencie naszej śmierci nie cofnie czasu. Jednak warto pomyśleć o najbliższych, dzieciach, współmałżonku lub rodzicach. Już za niewielkie pieniądze, tak zwaną paczkę papierosów możemy zapewnić sobie spokój i komfort psychiczny – gdyby nas zabrakło. Dzięki temu, że wykupiliśmy polisę, nasza rodzina będzie miała zapewniony byt na najbliższe lata. Wiadomo też, że żadna polisa na wypadek chorób krytycznych nie wyleczy nas z raka, czy choroby serca, ale może dzięki niej będziemy w stanie pozwolić sobie na leczenie. Prawdopodobnie normalnie nie byłoby to dla nas osiągalne, ale może dzięki temu nie będziemy musieli się martwić, że lekarstwa są niezwykle kosztowne ?
Wypadki – „mnie to nie spotka” – myśli wielu z nas. Ale przecież każdy naraża się na ryzyko każdego dnia wychodząc z domu. Wypadek to niezaplanowane zdarzenie. Nie można go przewidzieć tak samo jak nie można być w 100%, pewnym, że nic złego nas nie spotka. Potknięcie, upuszczenie przedmiotu lub zwykły guz to są wypadki – nikt nie planował np. skręcenia nogi. Jeśli trafimy do szpitala, pomocna byłaby świadomość, że za każdy dzień pobytu w szpitalu firma ubezpieczeniowa nam zapłaci. Rozwiązaniem tego problemu jest wykupienie ubezpieczenia wypadkowego.
Warto pomyśleć też o sytuacji w której nie będziemy w stanie pracować z powodu złego stanu zdrowia.

Wykupując polisę na wypadek niezdolności do pracy możemy zapewnić utrzymanie zarówno sobie jak i naszym najbliższym.
Możliwości zapewnienia spokoju ducha jest wiele. Kontakt z przedstawicielem ubezpieczeniowym rozwieje wątpliwości i pomoże dopasować indywidualnie odpowiedni wariant ubezpieczenia. Warto o tym pomyśleć zanim będzie za późno.