Jak kupować na Ebay – Twój przewodnik po okazjach

33 KROKI KUPOWANIA NA EBAY – POZNAJ UKRYTE TRIKI I NARZĘDZIA POLOWANIA NA OKAZJE

4507
ebay anglia
ebay anglia

Zazwyczaj, kiedy znajdziesz na EBAY niepowtarzalną i wyjątkową okazję i chcesz stać się jej szczęśliwym posiadaczem, po prostu bidujesz czyli licytujesz ją z innymi zainteresowanymi. Ile razy przegrałeś, ile razy stanąłeś twarzą w twarz z prawdą, że twoja okazja przeleciała ci koło nosa, bo ktoś w ostatniej chwili przebił cię o 1p czy 1gr? Zapoznaj się z poniższymi trikami i narzędziami, a już nigdy nie poczujesz się rozczarowanym z utraty produktu, który był wprost dla ciebie.

KROK 1 ZNAJDŹ SUPER LOKALNE OKAZJE

Czy mówi ci coś informacja odbiór własny (ang. pick up only)? O tak. Ile razy uczestniczyłeś w aukcji zanim zorientowałeś się, że jest ona opatrzona napisem odbiór własny?

Lokalizacja shutterstock

Mieszkasz w Londynie, a znaleziona spacerówka dla twojej córeczki jest do odbioru w Kent. Mieszkasz w Krakowie, a aparat fotograficzny, który chcesz kupić znajduje się w Warszawie. EBAY nie pozwala w wyszukiwarce zaznaczyć, że chcesz aby poszukiwany towar znajdował się w zasięgu twojego transportu miejskiego czy samochodu lub jest również wysyłany pocztą. Sam musisz wysortować oferty tak aby odbiór osobisty był dla ciebie wygodny.

KROK 2 NIE PRZEJMUJ SIĘ BŁĘDAMI W PISOWNI

Wiele osób mówi po angielsku, ale gorzej idzie im pisanie. Nawet Polacy mają czasem kłopot z pisaniem w swoim ojczystym języku. Nie musisz już poprawnie napisać słowa, aby znaleźć dokładnie to czego szukasz. Wystarczy, że skorzystasz z prostego narzędzia, które wyszuka dla Ciebie aukcje, które posiadają w swoim tytule słowa podobne do wpisanego przez Ciebie a Ty wybierzesz to co chcesz kupić.

Skorzystaj z: Fatfingers 


KROK 3 UŻYJ NARZĘDZIA DO WYSZUKIWANIA KOŃCZĄCYCH SIĘ AUKCJI

Wielu sprzedawców rozpoczyna sprzedaż od minimalnej ceny licząc na wybuch licytacyjnej wojny. Czasami jest rozczarowany, bo jego produkt do samego końca zostaje w tej cenie. Ty jednak tego nie wiesz i trudno jest Ci upolować takie okazje.

Użyj guzika w opcjach zaawansowanych szukania produktu do wyselekcjonowania aukcji, które za chwilę się skończą, a wciąż pozostają w minimalnej cenie. Nie zapomnij sprawdzić jaki jest koszt przesyłki, bo czasami zdarza się tak, że produkt jest sprzedawany bardzo tanio, ale sprzedawca zarabia na przesyłce (wolna ręka w ustalaniu ceny przesyłki została częściowo przez EBAY zablokowana ustalając maksymalne kwoty za przesyłkę).

KROK 4 USTAW ŚLEDZENIE RZADKICH PRZEDMIOTÓW

Jeśli polujesz na rzecz, którą bardzo sporadycznie można spotkać na eBay możesz skorzystać z opcji Śledzenie aukcji (ang. follow the search). Wówczas za pośrednictwem wiadomości e-mail będziesz dostawał informacje, że rzecz, której od dłuższego czasu szukasz pojawiła się w sprzedaży.

alert shutterstock

Polując na pościel w fioletowe kwiaty – wpisz to w wyszukiwarkę eBay i ustaw śledzenie.

Kiedy ktoś wystawi taką na sprzedaż zostaniesz o tym niezwłocznie poinformowany.

 

KROK 5 ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ ZE SNAJPEREM

Ostatnią rzeczą, którą możesz zrobić w celu zakupienia poszukiwanego produktu jest branie udziału w aukcji, a tym samym podbijanie innym, a przede wszystkim sobie ceny. Przy czym nigdy nie masz gwarancji, że to Ty wygrasz aukcję. Użyj prostego, ale inteligentnego narzędzia, które w ostatnich 10 sekundach trwania aukcji odda za Ciebie głos nie pozostawiając innym licytującym czasu na wykonanie jakiegokolwiek ruchu. Narzędzie jest bardzo proste i bardzo skuteczne. Zaprzyjaźnij się ze snajperem już teraz a wszystkie aukcje będą wygrane dla Ciebie. Gdzie odnajdziesz snajper?

program do Allegro eBaywygrywanie aukcji w końcówce

OSTRZEŻENIE!!!

Pamiętaj, że aby Twój snajper ustrzelił dla Ciebie okazję musi poznać Twoje dane do logowania na eBay.

Bądź ostrożny!

KROK 6 UŻYJ SZTUCZKI ABY WYKORZYSTAĆ BŁĄD SPRZEDAWCY

Sprzedawcy, mimo, że zależy im na szybkiej i opłacalnej transakcji również popełniają błędy. Sprzedając buty zapominają podać ich rozmiaru. Wystawiając na aukcję szafę nie podają jej wymiarów. Opisują w tytule inny produkt niż jest pokazany na zdjęciu. Błędy lub niedopowiedzenia mogą mieć różny charakter. Wychwyć je i bądź przed innymi w licytowaniu. Nie pisz do sprzedawcy z konkretnymi pytaniami o wystawiony przez niego towar przez stronę z aukcją gdyż jego odpowiedź będą widzieli wszyscy zainteresowani, a więc mogą zacząć licytować pierwsi. Napisz do sprzedawcy przez jego profil, a odpowiedź poznasz tylko Ty. Sprzedawca może minimalnie sprostować aukcję podając dane, o których zapomniał ale… Tylko do chwili kiedy nie zacznie się licytacja. Zdobądź więc informację i od razu licytuj nie pozwalając na to nikomu innemu.

KROK 7 NOCNE ZAKUPY

Szukaj aukcji, które kończą się w porze kiedy inni smacznie śpią czyli w nocy. Masz większe prawdopodobieństwo, że ktoś zmęczony czekaniem na ostatni strzał po prostu zaśnie. A wtedy Ty zgarniesz okazję.

shopping_shutterstock

Jeśli i Ty lubisz pospać zamiast czekać na koniec aukcji i rozstrzygnięcie użyj znajomego snajpera, który kiedy Ty będziesz w krainie snów wygra aukcję za Ciebie.

KROK 8 NOWY NA EBAY? ZACZNIJ OD RACZKOWANIA

Pamiętaj, że eBay jest wielką plażą pełną gorących okazji. Zanim wejdziesz nogami na jej piasek i zatopisz się w upale posmaruj się kremem z filtrem, bo zamiast nabyć morelową opaleniznę spieczesz się na skwarkę. Zanim, więc zaczniesz licytować drogi, najnowszy na rynku aparat fotograficzny by robić zdjęcia podczas pobytu na wakacjach, kup tanie kąpielówki czy materac dmuchany. Kiedy będziesz już swobodnie poruszać się po eBay-owej plaży pełnej cudownych okazji przejdź do kupowania bardziej kosztownych rzeczy. Trening czyni mistrza! Możesz nim być w każdej chwili.

KROK 9 SZUKAJ W TYTULE I OPISIE PRZEDMIOTU

Najprościej szuka się rzeczy po tytule aukcji. Czasem jednak sprzedawca w sposób oczywiście niecelowy (może jest nowy na eBay-owym rynku) utrudnia odnalezienie danego towaru poprzez pominięcie w tytule wiadomości podstawowych, które powinny się w nim znaleźć. Jeśli nie uda Ci się wyszukać swojego towaru po tytule akcji, nie poddawaj się. Skorzystaj z opcji wyszukiwania w opisach (ang. include description) znajdujący się na górze po prawej stronie, a pojawią Ci się aukcje, w których wpisany przez Ciebie opis towaru znajduje się w opisie wewnątrz aukcji.

KROK 10 KIERUJ SIĘ ROZSĄDKIEM W WYDANIU OPINII O SPRZEDAWCY

To właśnie “kupujący” ocenia czy zakupiony przez niego towar dotarł w umówionym czasie, czy towar spełnia kryteria opisane w aukcji, czy w razie jakichkolwiek problemów sprzedawca wychodzi na potrzeby kupującego. Wbrew pozorom opinia ma bardzo duże znaczenie w unikaniu nieudanych bądź ryzykownych transakcji.

Zwracaj uwagę na opinie (ang. Feedback) o sprzedawcy wystawiane przez użytkowników, którzy byli jego kupującymi. Nie kupuj od razu rzeczy od sprzedawcy, który wystawił towar po raz pierwszy, ma zaledwie kilka opinii lub jego wynik jest procentowo niski. Opinie innych użytkowników, pozytywne i negatywne stanowią całokształt jego oceny. Staraj się, więc aby opinii negatywnych nie było lub było ich niewiele, a pozytywne dawały mu procentowy wynik minimum 98%. Pamiętaj, że najważniejsze dla Ciebie jako kupującego są opinie innych kupujących.

auction_shutterstock_1

To przecież do wygrania wystarczy. Więcej zyskasz tracąc niewielkie pieniążki. Rower dla pociechy.

KROK 11 NIE ŻAŁUJ 1 GROSZA CZY 1 PENSA

Nie szczędź 1p lub 1gr, aby uzyskać większe prawdopodobieństwo na wygranie aukcji. Jeśli rower dla synka, na który polujesz jest w rozpoczęciu aukcji za £7 lub 45zł, a Twoja maksymalna cena to £20 lub 100zł nie ustawiaj jej automatycznie narażając się na wysokie prawdopodobieństwo, że ktoś też mógłby go kupić za £20 lub 100zł. Ustaw swoją maksymalną cenę na £20.01 lub 100.01zł, a wówczas przebijesz ofertę innego zainteresowanego zaledwie o 1p czy 1gr.

KROK 12 MIEJ OCZY SZEROKO OTWARTE NA OPIS TOWARU

Zawsze czytaj dokładnie cały opis towaru, którym jesteś zainteresowany aby mieć pewność, że nie przeoczysz żadnych ukrytych przez sprzedającego informacji i kupisz to co dokładnie poszukujesz. Szczególnie zwracaj uwagę na to co jest napisane na końcu opisu towaru. To tak zwane gwiazdki lub mały druk, który ukrywa to co dla Ciebie może być bardzo ważne. Przykładowo możesz licytować laptopa nie wiedząc, że ma uszkodzony zasilacz, bo ta informacja znajduje się na samym dole opisu. W przeszłości był przypadek, że użytkownicy licytowali aparat fotograficzny, a później się okazało, że zaledwie jego pudełko. To oni ponieśli koszty swojej nieuwagi!

Pamiętaj, że jeśli zaoferujesz cenę wyższą niż wymagana rezerwowa płacisz tylko to co sprzedawca ustawił jako rezerwę.

KROK 13 CENA REZERWOWA

Czasami sprzedawca stosuje trik uzyskania dla siebie satysfakcjonującej ceny w postaci ustawienia rezerwy cenowej. Chcąc zachęcić potencjalnych nabywców do licytowania ustawia brak ceny minimalnej oraz rezerwę. Podczas licytowania (możesz to robić kilka razy nie czekając na oferty innych), dowiesz się o ustawionej przez sprzedawcę rezerwie w momencie kiedy Twoja oferta cenowa się z nią zrówna lub przebije.


KROK 14 NOWE AUKCJE I KUP TERAZ

Często sprzedawcy wystawiają w dobrej cenie rzeczy, których chcą się szybko pozbyć, bo już nie są im potrzebne, zmieniają miejsce zamieszkania. Bardziej im zależy, aby ich nie mieć niż na nich zarobić. Poluj na takie okazje. Nie musisz licytować. Wystarczy wyszukać aukcji Kup teraz (ang. buy it now) i zaznaczyć opcję godzina: Nowo wystawione (ang. newly listed). Bądź pierwszy. Zgarnij okazję za półdarmo.

KROK 15 POZNAJ SWOJE PRAWA

Pamiętaj podczas transakcji w serwisie EBAY o swoich szeroko pojętych prawach. Ty masz ich więcej od sprzedającego i nie zapominaj o tym aby w momencie kiedy czujesz się oszukany czy pokrzywdzony je egzekwować.

Przykładem na Twoje prawo podczas kupowania jest możliwość zwrotu towaru jeśli nie spełnia wymogów opisanych przez sprzedawcę np. jest podana informacja, że towar jest nowy, a zauważysz na nim znaki użytkowania, jeśli chcesz kupić zasłony w kolorze bordo a otrzymasz czerwone. Twoje prawa są najważniejsze. Twoje prawa i Twoja satysfakcja.

 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym co możesz – przeczytaj prawa konsumenta: Consumer Rights http://pages.ebay.co.uk/safetycentre/rights.html

KROK 16 ZAWSZE REKLAMUJ W CIĄGU 30 DNI

Magiczna liczba 30! To liczba dni, które masz po otrzymaniu towaru lub dnia kiedy towar powinien się u Ciebie znaleźć na otwarcie poprzez serwis EBAY procedury skargi na daną transakcję. Więcej szczegółów znajdziesz tu: Money Back Guarantee 

Szczególne zasady skargi dotyczą kupowania biletów na koncerty czy spektakle. Wówczas masz więcej czasu na złożenie skargi, bo aż 7 dni po dacie wyznaczonego wydarzenia, na które kupiłeś bilet.

SHUTESTOCK_PAYPALL

Przestępczość internetowa rozwija się bardzo szybko, mimo tego, że zajmuje się nią specjalnie do tego powołany departament w Policji. Niesteyykrywalność tego rodzaju działalności jest wciąż znikoma.

KROK 17 PŁAĆ PRZEZ PAYPAL

Nigdy, pod żadnym pozorem nie wysyłaj do sprzedawcy czeku. Nigdy, pod żadnym pozorem nie rób bezpośredniego przelewu bankowego ze swojego konta na jego konto. Zawsze, podczas transakcji w serwisie eBay płać tylko przez Paypal. Wówczas jesteś chroniony przez obowiązujące w serwisie eBay prawo konsumenta i Twoje zakupy są bezpieczne. Bądź wyjątkowo ostrożny podczas transakcji w internecie, bo przestępcy tylko szukają osób, u których najpierw wzbudzą zaufanie a potem na ich własne życzenie ich okradną.

 

KROK 18 SKOŃCZONA AUKCJA NIE ZAWSZE MUSI OZNACZAĆ KONIEC DLA CIEBIE

Straciłeś wyszukaną i wymarzoną okazję przez 1p czy 1gr, którego pożałowałeś podczas licytacji? Nie poddawaj się tak łatwo. Czasami podczas licytacji występują błędy, jest ona anulowana i otwierana na nowo. Czasem kupujący zmienia zdanie i towar jest ponownie wystawiony na sprzedaż. Miej oczy szeroko otwarte, a żadna taka okazja nie przeleci Ci koło nosa. Wciąż możesz wygrać, choć poprzednio byłeś przegranym. Możesz napisać do sprzedawcy list, że jesteś zainteresowany towarem, który właśnie został sprzedany i w razie zwrotu go na eBay-owy rynek chętnie go kupisz.

shutterstock_Ray ban

Najczęstszymi artykułami, które sprzedawane są jako oryginalne, a w rzeczywistości są podróbkami są: torebki Mulberry, produkty do stylizacji włosów GHD, okulary Ray-Ban, autografy celebrytów, buty Ugg czy pióra Mont blanc.

KROK 19 POPULARNE PODRÓBKI

Nie daj się nabrać na aukcje, kiedy za małe pieniądze możesz kupić coś wyjątkowo atrakcyjnego. Miej na uwadze fakt, że możesz mieć do czynienia z podróbkami. Zanim zapłacisz za produkt w atrakcyjnej cenie sprawdź ceny rynkowe w internecie, poczytaj opinie (ang. feedback) o sprzedawcy, dokładnie przeczytaj opis produktu. Zwróć też szczególną uwagę na zamieszczone w aukcji zdjęcie. Zazwyczaj w przypadku sprzedawania podróbek sprzedawca bierze zdjęcie ze strony sklepu czy producenta. Zdjęcie wygląda bardzo profesjonalnie, jak na reklamie. Oznacza to, że nie zrobił go sam a reszta wiadoma…

KROK 20 ZASTANÓW SIĘ NIM WYSTAWISZ NEGATYWNĄ OPINIĘ

Zastanów się dwa razy zanim wpiszesz sprzedającemu negatywną opinie (ang. feedback). Większość tego typu opinii jest uzasadnionych i ma to w przyszłości wielkie znaczenie zarówno dla sprzedającego, jak i potencjalnego kupującego. Jeśli uważasz, że sprzedający nie zachował się profesjonalnie, zostałeś oszukany lub masz inne powody, aby chcieć wystawić sprzedającemu negatywną lub neutralną opinię, najpierw postaraj się problem rozwiązać bezpośrednio z nim. W większości przypadków jest to możliwe, a więc opinia negatywna nie musi pogorszyć jego sytuacji w świecie eBaya. Miej na uwadze wystawiając sprzedawcy negatywna opinię, że jeśli będziesz to robił notorycznie to sprzedawcy mogą Cię zablokować i nie będziesz miał w przyszłości zrobić zakupów na ich aukcjach.

KROK 21 DODAJ DO OBSERWOWANYCH

Śledź aukcje, które Cię interesują. Po prostu użyj opcji dodaj do obserwowanych (ang. watch list), a będziesz mógł wrócić do nich w każdej chwili bez konieczności szukania ich w natłoku nowych i aktualnych aukcji. Ponadto przed końcem aukcji dostaniesz o tym informację, a więc nie zapomnisz wziąć w niej udziału i stać się szczęśliwym posiadaczem jej przedmiotu.


KROK 22 NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ PRYWATNYM TRANSAKCJOM

Nigdy, nawet za obietnicę niższej ceny za dany produkt nie zgadzaj się na przeprowadzenie prywatnej transakcji pomiędzy Tobą, a sprzedającym, transakcji poza eBay-em. Wówczas w razie oszustwa lub innych problemów, serwis eBay nie będzie mógł Ci pomóc, gdyż pozostajesz po za jego prawami i zasadami. Transakcje prywatne dzieją się tylko między stronami biorącymi w niej udział, a więc jeśli zdecydujesz się na taką to zrobisz to na swoje własne ryzyko. Niech zapali Ci się lampka alarmowa, kiedy sprzedawca zaproponuje Ci przelew kwoty poprzez money transfer lub bezpośrednio na jego konto bankowe. W szczególności stracisz swoje pieniądze, a nigdy nie otrzymasz zakupionego towaru.

shutterstock_PICK UP

Bądź bardzo ostrożny przy osobistym odbiorze zakupionego towaru.

KROK 23 ODBIÓR OSOBISTY? MIEJ OCZY DOOKOŁA GŁOWY

Staraj się nie jechać pod umówiony adres samemu. Wybieraj pory dnia kiedy jest widno. Miej ze sobą telefon, aby w każdej chwili móc wezwać pomoc. Niebezpieczeństwo może czaić się wszędzie. Jeśli masz jakiekolwiek podejrzenia co do aukcji czy odbioru po prostu nie bierz w niej udziału. Zaufaj swojemu instynktowi i zachowaj wszelkie środki ostrożności.

KROK 24 NIE ZAMYKAJ SIĘ NA OKAZJE – PRZESZUKAJ CAŁY ŚWIAT

Wiele okazji wystawianych w serwisie eBay znajduje się po za granicami kraju, w którym mieszkasz. Z nich też możesz korzystać, jeśli tylko masz na to ochotę i jest dla Ciebie opłacalne i odpowiednie. Przykładem mogą być ubrania XXXXL, które łatwiej kupisz na rynku Amerykańskich niż Europejskim, dlatego, że tam osób o dużych rozmiarach jest więcej i więcej tego typu ubrań się produkuje. Znowu ubrania sprowadzane z Chin są bardzo tanie i suknię ślubną można kupić już niewiarygodnie śmieszne pieniądze. Podczas szukania danego towaru użyj opcji cały świat (and. worldwide) znajdujący się w dole po lewej stronie,a wówczas będziesz miał wgląd w produkty z całego świata.

Zwróć szczególną uwagę na dodatkowe opłaty związane z zakupem rzeczy, której szukasz. Rzecz wydaje się tania dopóki nie doliczysz na przykład kosztów przesyłki. Koszt ten może być tak wysoki, że Twoja okazja przestanie już nią być i bardziej korzystnym stanie się kupienia szukanego towaru na rynku lokalnym.

SHUTESTOCK_GUMTREE

Interesującym faktem jest to, że serwis Gumtree należy do EBAY. Został kupiony w maju 2015 roku. Jest to największa społeczność wymieniania się przez ludzi towarami. Często również za darmo.

KROK 25 ZDRADŹ CZASEM EBAYA Z LOKALNYM RYNKIEM

Na lokalnych rynkach, gdzie każdy może coś kupić lub sprzedać w większości przypadków obowiązuje zasada zapłaty za towar w momencie odbioru osobistego. Królem tych rynków jest serwis Gumtree, gdzie można kupić wszystko począwszy od guzików po samochody.

Zanim więc zapłacisz za coś w serwisie eBay poszukaj na Gumtree lub innych rynkach społeczności lokalnych. Okazje są nie tylko na eBayu.

KROK 26 A JEŚLI NIE EBAY TO CO?

Nie pozwól aby Twoją jedyną miłością w zakupach internetowych był tylko eBay. Zapoznaj się też z serwisem eBid czy CQout, za10gr.pl czy Allegro, bo może okazać się, że właśnie tam, a nie na eBay znajdziesz to czego szukasz w lepszej cenie. Internauci mają podzielone zdanie co do wyboru miejsca gdzie kupują czy sprzedają. Poznaj nowe i Ty też wybierz serwis najlepszy dla Ciebie.

KROK 27 A MOŻE AMAZON?

Dużym rynkiem produktów nowych i używanych, oprócz EBAY jest serwis Amazon. Ma wiele atrakcyjnych i prostych rozwiązań w kupowaniu i sprzedawaniu innych od Ebay-a. Nic nie szkodzi na przeszkodzie abyś oprócz eBay-a stał się użytkownikiem serwisu Amazon.

KROK 28 SOFA CZY TELEWIZOR ZA DARMO? DLACZEGO NIE!

Na eBay-u również nie musisz za wszystko płacić. Codziennie możesz znaleźć za darmo sofy, łóżka czy inne meble, które komuś przestały być potrzebne i chce się ich szybko pozbyć. Nie szukaj w tym żadnego podstępu, bo może go nie być. Bądź jednak ostrożny, tak jak w przypadku transakcji płatnych i bardziej powszechnych w serwisie eBay.


KROK 29 KUPUJ SKRADZIONE RZECZY… LEGALNIE

W serwisie eBay możesz legalnie kupić skradzione towary. Zaskoczony? Tak. Tak. Legalnie. A jest coś co może zdziwić Cię jeszcze bardziej. Sprzedaje je m.in. Policja kiedy są przejęte z działalności przestępczej, a niemożliwe jest odnalezienie prawowitego właściciela. Produktami tego typu są najczęściej: rowery, aparaty fotograficzne czy biżuteria.

KROK 30 NICZYJA WALIZKA MOŻE BYĆ TWOJA

Możesz wierzyć lub nie. Linie lotnicze sprzedają walizki z zawartością lub nie, które zostały pozostawione na lotnisku i nikt w określonym czasie nie zgłosił się po nie jako właściciel. Trochę to śmieszne. Trochę ciekawe. Czasem jest wielką okazją. Czasem strzałem kulą w płot.

Szukaj okazji w swoich lokalnych grupach społecznościowych na przykład na Facebooku, forach internetowych czy portalach internetowych mających w swojej ofercie ogłoszenia.

shutterstock_FACEBOOK

KROK 31 NIE ZAPOMINAJ O LOKALNYCH OKAZJACH NA FACEBOOK

W łatwy sposób za darmo lub niewielką ilość pieniędzy zdobędziesz ubranka dla dziecka czy mebelki do dziecinnego pokoju, które już komuś nie są potrzebne. Jest wiele ludzi, którzy nabywają rzeczy w taki sposób i mają wszystko czego potrzebują bez wydawania dużej ilości pieniędzy.

KROK 32 PROMOCJE OD EBAYA

Serwis eBay wprowadza kody promocyjne, darmowe aukcje czy innego rodzaju zachęty zarówno dla sprzedających, jak i kupujących. Miej oczy szeroko otwarte, aby Twoje okazje stały się jeszcze bardziej okazyjne i atrakcyjne.

KROK 33 MANTRA KUPOWANA PANA MARTINA

Zanim w prosty i odruchowy sposób klikniesz przycisk zapłać (ang. pay it now) odpowiedz sobie szczerze na kilka pytań. To co usłyszysz w swojej głowie pomoże Ci zrezygnować z kupowania lub utrwali Cię w przekonaniu, że naprawdę chcesz to zrobić.

Jakie to pytania?

  • Czy naprawdę tego potrzebuję?
  • Czy mogę sobie na to pozwolić?
  • Czy właśnie w tym miejscu chcę to kupić?
  • Czy jest to prawdziwa okazja?
  • Czy będę tego używał?

Pytań może być wiele jak i odpowiedzi. Chwilę zajmie Ci prosty test, który pomoże Ci podjąć właściwa decyzję.

OSTATNIA RADA!

Nie bój się kupować. Robią to miliony ludzi. Dołącz do nich i łap swoje okazje. POWODZENIA!!!

Pomysłowy Polak otworzył sklep „Biedronki” na Wyspach

Pomysłowy emigrant z Polski postanowił przenieść pomysł znany mu z kraju na Wyspy. Problem w tym, że to podróbka Biedronki, zamiast przyciągać klientów, skutecznie...

Specyfika kontraktu w Wielkiej Brytanii

  Kontrakt (contract of employment), inaczej zwany umową o pracę zawartą między potencjalnym pracownikiem a pracodawcą jest najpopularniejszą formą zatrudnienia w Wielkiej Brytanii. Umowa ta...

Miąższ aloesowy do picia– czym kierować się dokonując najlepszego zakupu?

Zarówno rynek farmaceutyczny, jak i spożywczy oferują różnego rodzaju napoje aloesowe, a producenci wciąż prześcigają się w wymyślaniu sposobów, aby skusić konsumentów swoim produktem....

CIS – Specyfikacja Branży Budowlanej w UK

System CIS (Construction Industry Scheme) określa zasady i warunki dokonywania płatności pomiędzy wykonawcą a podwykonawcą za zrealizowane roboty budowlane. Wykonawca, czyli osoba zlecająca wykonanie danej...

21-latek został skazany przez zdjęcie na Facebook’u

Mieszkaniec Belfastu został aresztowany za udział w zamieszkach, po tym, jak oznaczył się na zdjęciach na Facebook'u. 21-letni Robert Darragh, mieszkający na Hopewell Crescent w...

Latest from blog