Eurotunel: Śmierć imigranta próbującego się dostać na Wyspy

734

Imigrant zmarł na pokładzie platformy towarowej. Po wykryciu rano nielegalnych imigrantów, chcących przedostać się do Wielkiej Brytanii, wstrzymano ruch. Podczas tej kontroli prowadzonej przez policję graniczną znaleziono ciało imigranta. Nie jest jeszcze jasne, dlaczego doszło do tak tragicznego wydarzenia.

Z tego powodu około godziny 5 rano, został zatrzymany pociąg po stronie francuskiej. Przewidywane są opóźnienia w przejazdach, około godzinne z Anglii i trzygodzinne z Francji. Rzecznik spółki Eurotunnel, powiedział: “Usługi są częściowo zawieszone, a zakłócenia głównie wpływają na przejazdy samochodów transportowych. Usługi pasażerskie działają z niewielkimi opóźnieniami. Pracujemy bardzo ciężko, aby przywrócić pełny ruch jak najszybciej.” Według doniesień, nie ma już problemu na drodze dojazdowej do terminala w Folkestone w Wielkiej Brytanii oraz w porcie w Dover.

Jak do tej pory jest to druga śmiertelna ofiara nielegalnej imigracji. W zeszłym miesiącu poniósł śmierć imigrant z Erytrei, próbował on się dostać do pociągu w terminalu Coquelles.