ISIS może użyć dronów do bombardowania ludzi na imprezach masowych

566

Terroryści chcą używać bezzałogowych maszyn, dostępnych za jedyne 100 funtów, do zrzucania materiałów wybuchowych na tłumy w Wielkiej Brytanii. Celem mają być duże imprezy, takie jak np. mecze piłki nożnej i festiwale muzyczne.

Szef obrony narodowej obawia się, że mogą oni użyć nawet kliku dronów jednocześnie, aby zrzucić kilka bomb. Przy okazji inny dron z kamerą mógłby nagrać całą krwawa masakrę, a nagranie posłużyłoby im potem do rozprzestrzeniania swoich fanatycznych idei w sieci.

Wysoki rangą funkcjonariusz uważa, że Isis już przetestowało, ile materiału wybuchowego może udźwignąć jeden bezzałogowiec. Drony z roku na rok są coraz bardziej modernizowane, stają się coraz lepszymi urządzeniami. Państwo islamskie za wszelką cenę dąży do powtórzenia zamachu z 11 września, zsynchronizowany atak dronów ich zdaniem powtórzyłby masakrę.

Drony są teraz powszechnie dostępne, tylko w ubiegłym roku na eBay sprzedano ich 127 tys.

Pułkownik Richard Kemp, który doradza rządowi w sprawie terroryzmu, powiedział: “Jes to bardzo realne i trudne do wykrycia zagrożenie ze strony państwa islamskiego. Skutki mogą być katastrofalne.”

Co gorsza, uważa się, że terroryści nie będą kupować dronów, tylko sami je zbudują, aby uniknąć podejrzeń policji i służb bezpieczeństwa.