life-hacks-main

59 trików oszczędzania pieniędzy

 1. Oglądaj telewizje (legalnie) nie płacąc abonamentu

Wiele osób tak naprawdę nie ma pojęcia, że nie musi i nie potrzebuje płacić abonamentu by oglądać telewizję. Badania telewizyjne pokazują, że niektóre osoby płacą za tą usługę £145.50 rocznie całkiem niepotrzebnie.

life-hacks-01-v2

2. Zwrot za lot w Easyjet – sprawdź, czy cena za Twój bilet lotniczy spadła?

Mało kto wie, że można otrzymać zwrot pieniędzy w liniach lotniczych Easyjet, oczywiście jeśli po zarezerwowaniu biletu jego cena spadła (nie dotyczy to jedynie wyprzedaży).

Warto sprawdzić, czy podobnie jak Joan, nie należy Ci się zwrot gotówki: “Dzięki temu, że przeczytałam w artykule o takiej możliwości, odzyskałam £199.”

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji zgloś do po poradę.

Napisz do Nas: info@naszawyspa.com

3. Zaoszczędź nawet do £100 na ubezpieczeniu samochodu zmieniając nazwę stanowiska w pracy

Subtelna zmiana nazwy stanowiska w pracy może zrobić dużą różnicę, np. bardziej opłacalne jest być ilustratorem, niż artystą. @fabsternation zatweetował: “Zaoszczędziłem £300 zmieniając nazwę stanowiska z dyrektora kreatywnego na kierownika działu marketingu.”

4. Sprawdź czy masz aktualne zdjęcie na prawie jazdy lub ryzykuj zapłatę kary £1,000life-hacks-20-v2.jpg

Ponad dwa miliony osób posiada nieaktualne zdjęcie na swoim prawie jazdy. Pamiętaj, że zdjęcie musi być wymieniane co 10 lat (bez względu na to, jak młodo wyglądasz…)

5. Zaoszczędź do £100 z rachunkiem Sky

Chcesz utrzymać już istniejący pakiet Sky, ale równocześnie obniżyć koszt swoich miesięcznych rachunków?

life-hacks-25-v2.jpg6. Zawsze obróć swój krem do opalania do góry nogami

Dlaczego? Jest tam taki mały numer, dzięki któremu możesz dużo zaoszczędzić.

7. Kupujesz na Amazon? Ściągaj muzykę za darmo

Jeśli kupiłeś płytę CD lub winylową po 1999 roku, zajrzyj do przewodnika dotyczącego reklamacji na amazon. On wytłumaczy Ci jak możesz ją teraz ściągnąć za darmo.

8. Nosisz lub nosiłeś uniform w pracy? Należy Ci się zwrot podatku

life-hacks-22-v2.jpgJeśli używasz uniformu w pracy i na własny koszt musiałeś go wyprać, naprawić lub wymienić możesz się z tego tytułu ubiegać o zwrot podatku, aż do 4 lat wstecz. Kwota ta może wynieść nawet £100. JoJo się udało: “Wystarczył 3-minutowy telefon do mojego doradcy podatkowego, odzyskałam dzięki temu £100.”

9. Zapłać co najmniej pensem z karty kredytowej – może być to warte nawet £10,000

Sekcja 75 ustawy o kredycie konsumenckim z 1974 roku mówi, że zakupy wykonywane kartą kredytową są pod ochroną między kwotą £100 a £30,000. Więc jeśli wystąpi jakiś problem możesz uzyskać zwrot pieniędzy. Ale jest mały haczyk, możesz być również pod ochroną, gdy zapłacisz 1 pensem z karty kredytowej, a £99,99 w gotówce.

life-hacks-03-v210. Spłać kartę kredytową do końca

Jeśli masz £1,000 długu na karcie kredytowej, spłać go w całości. Spłacając jedynie £999, będziesz musiał zapłacisz dodatkowe odsetki od całej kwoty. Więc jeśli możesz zrobić zrób to w całości, a jeśli nie skontaktuj się z Naszym zespołem.

11. Stypendia i ukryte dotacje

Zaskakująco mało studentów wie o przywilejach finansowych jakie im się należą. Jeśli jesteś studentem i chcesz skorzystać ze stypendiów i ukrytych dotacji, które Ci się należą, złgoś się do Nas.

life-hacks-04-v2

12. Chętnie kupujesz w sklepach marki Zara? Oto co musisz wiedzieć

Jeśli planujesz wyjazd do Hiszpanii (nie Francji, nie Niemiec), czyli kraju pochodzenia marki Zara koniecznie odwiedź ich sklep. Ubrania są tam w o wiele niższej cenie niż w pozostałych krajach, możesz oczywiście porównać ceny przed wyjazdem.

13. Wykorzystaj błędy w pisowni na eBay by dotrzeć do świetnych wyprzedaży

Literówki i błędy ortograficzne w serwisie eBay są niezwykle powszechne. Jednak mało ludzi wyszukuje w ten sposób aukcje, skorzystaj na tym i upoluj okazję.

life-hacks-05-v2

14. Zaoszczędź £120 na opłatach roamingowych w USA

Koszt najtańszej taryfy kiedy podróżujesz do USA wynosi £120. Jednak nasz nowy przewodnik pokazuje, jak korzystać z taryfy UK oraz posiadać nieograniczony limit tam (i w 17 innych krajach, w tym Australii i Nowej Zelandii), bez dodatkowych kosztów.

15. Ostrzeżenie: Nie należy korzystaj z PayPal by płacić kartą kredytowej

W ten sposób nie skorzystasz z ochrony przedmiotów zakupionych powyżej £100.

life-hacks-06-v2

16. Jeśli zarabiasz mniej niż £15.600, nie musisz płacić podatku od swoich oszczędności

Od kwietnia podatnicy będą mogli zarobić na swoich oszczędnościach nie płacąc od tego podatku. Jednak jak się okazuje osoby o niskich dochodach mogą zrobić to już teraz.

17. Odkryj najtańszą taryfę w swojej sieci komórkowej

Niewiele osób wie o ukrytych taryfach, które można wymieniać na tym samym sygnale.

18. Ponad 50% osób wygrywa z niesprawiedliwie wypisanym mandatem

life-hacks-07-v2

Jeśli uważasz, że otrzymałeś mandat za złe parkowanie niesprawiedliwie, odwołaj się. I nawet jeśli przegrasz, złóż apelację od wyroku. W ten sposób wygrywa 50% osób. Sprawdź jak tego dokonać, zgłoś się do Nas.

19. Zamień swój smartphone w darmową sat-nav

Jeśli posiadasz GPS, przekształć go w darmowy sat-nav, na terenie UK oraz w 84 innych krajach. Dodatkowo przed wyjazdem możesz ściągnąć przydatne mapy, aby uniknąć dodatkowych opłat poza granicami kraju.

20. Pssst. Chcesz kupić “skradzione” rzeczy w dobrej cenie?

Chcesz sobie kupić rower lub trochę błyskotek? Śmiało, policja tez jest w to zamieszana.

21. Cztery numery, które mogą pokonać spam

Jeśli chcesz w sposób efektywny walczyć ze spamem, musisz zajrzeć do tych paru przewodników Stop Spam Texts, Stop Spam Calls, Stop Junk Mail.

22. Wystrzegaj się emotikonów w wiadomościach, mogą Cię kosztować nawet ponad £100life-hacks-08-v2

Jeżeli pisząc wiadomości SMS często używasz uśmiechniętych buziek, możesz gorzko tego pożałować. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak nie zapłacić £200 za używanie emotikon w wiadomościach.

23. Darmowa przesyłka na Amazon

Na Amazon nie płaci się za przesyłkę od kwoty £10, a teraz nawet £20. Jednak jest sprytny sposób jak można to obejść.

24. Nigdy nie odnawiaj AA lub RAC bez targowania

W naszym zestawieniu targowania AA zajmuje niemal pierwsze miejsce, udało się aż 84% z ludzi którzy podjęli to wyzwanie. Natomiast z RAC 77% osób również odniosło sukces. Zobacz co możesz zaoszczędzić.

25. Potrzebujesz pożyczki? Możesz pożyczyć więcej, żeby oddać mniej

Rata zazwyczaj maleje im większa okazuje się pożyczka. Możesz sprawdzić jaka jest najkorzystniejsza oferta dla Ciebie w kalkulatorze pożyczek.

26. Darmowe £48 rocznie dla klientów Barclays

Jeśli posiadasz konto właśnie w tym banku, istnieje prosty sposób, aby otrzymać ekstra gotówkę. Sprawdź £48 od Barclays.

life-hacks-09-v227. Firmy energetyczne nie mogą obarczać Cię karami za odstąpienie od umowy w ciągu 49 dni przed jej zakończeniem

Znalazłeś lepszego dostawcę energii? Nie musisz czekać do ostatniego dnia umowy by uniknąć kary za wcześniejsze odstąpienie – zgodnie z prawem możesz to zrobić w ciągu 49 dni od końca kontraktu. Sprawdź stronę Cheap Energy Club FAQ by dowiedzieć więcej. Możesz również na Cheap Energy Club porównać oferty dostawców i znaleźć lepszą dla siebie.

28. Chodź do kina na dwa filmy w cenie jednego dzięki manipulowaniu Meerkat Movies

Dzięki sposobowi na Meerkat Movies można dowiedzieć się jak dostać dwa w bilety do kina za parę funtów. Darcyzatweetował – zaoszczędziłem £26.70 w trzy tygodnie.”

life hacks

29. Otrzymaj 5% zwrotu pieniędzy przy każdym tankowaniu

Karta kredytowa Amex EveryDay oferuje 5% zwrotu gotówki za wszystko np. za paliwo i bilet na pociąg. Pamiętaj, żeby spłacać kartę w całości, aby uniknąć zapłacenia 22.9% RRSO i zyskuj pieniądze. Wejdź na stronę Petrol Cashback Cards by dowiedzieć się więcej.

30. Poświęć teraz 5 minut by później mieć niesamowite oferty wymiany walut na każdą podróż

Jeżeli chcesz dostać najlepsze okazje przy wymianie walut, wybierz specjalną kartę kredytową na wydatki za granicą – z bezpośrednim debetem, który w całości należy spłacać co miesiąc. Przykładowo za 1,000 zapłacisz około £830 na lotnisku, £754 na poczcie i £730 na terminalach top card (według badań z listopada 2015).

life hacks

31. Jak zrezygnować z pożyczki o oprocentowaniu 3.4%, za którą się płaci 20%

Najtańsze pożyczki obecnie wynoszą 3.4% RRSO. Tylko 51% zaakceptowanych wniosków aplikantów otrzyma taką stawkę – reszta zazwyczaj płaci więcej.

Możesz się o tym dowiedzieć tylko jeżeli aplikujesz. Używając kalkulatora uprawnień do kredytu możesz się dowiedzieć jakie masz szanse na otrzymanie reklamowanej stawki.

32. „Zwrócono mi moje £79 za subskrypcje Amazon Prime”

Poradnik Amazon Prime Refund zawiera informacje jak osoby obarczone za niechciane członkostwo mogą otrzymać z powrotem swoje pieniądze.

Na przykładzie Tianny:
“Nawet nie wiedziałam, że mam tą subskrypcję – otrzymałam z powrotem £79. Dzięki.

33. Spróbuj zapisać mamę, syna lub ciotkę jako kolejnego kierowcę przy ubezpieczeniu samochodu by zaoszczędzić £1,000

life hacksNiespodziewanie możesz zmniejszyć koszty polisy przez dodanie więcej osób, jeżeli zmniejszy to ryzyko wypadku.

Sprawdź, czy możesz zaoszczędzić tyle co @Faevouritexox, który zatweetował: „Wielkie dzięki, ubezpieczyciel chciał, abym płacił £5,000, ale po dodaniu mamy i taty kwota spadła do £1900.” (Ps. – to nie dotyczy tylko młodych kierowców).

34. Zostań detektywem i odkryj tajemnicze hotele z ogromnymi zniżkami

Rezerwacje w tajemniczych hotelach na stronach takich jak Lastminute.com oferują Ci duże zniżki na hotele z trzema i pięcioma gwiazdkami w UK, a nawet na całym świecie. Mniej jednak na uwadze, że nie znasz konkretnego hotelu dopóki nie zapłacisz, albo nie zapoznasz się ze wskazówkami jak zdemaskować tajemnicze hotele.

life hacks

35. Nie płać za zabieranie bagażu, tylko noś go na sobie

Zapoznaj się z poradnikiem „Jak pokonać opłaty bagażowe” by dowiedzieć się więcej. Linie lotnicze nie zmieniły tych zasad.

36. Robisz zakupy na Amazon? Możesz zaoszczędzić przez sprowadzanie rzeczy z Europy

Czasami kupowanie z europejskich stron Amazon może być tańsze niż na brytyjskiej – biorąc pod uwagę obecną mocna pozycje funta. To sprytne narzędzie Amazon UK sprawdza ceny na stronach Amazon we Francji, Niemczech, Włoszech i Hiszpanii. Następnie zamienia tamtejszą walutę na funta i porównuje z cenami w UK.

37. Masz w domu więcej sypialni niż ludzi? Możesz zaoszczędzić nawet £100 z wodomierzem

Jest niepisana zasada, że jeżeli masz w swoim domu więcej sypialni niż ludzi to możesz zaoszczędzić na wodomierzu – użyj bezpłatnego kalkulatora by sprawdzić, czy warto założyć wodomierz.

Ta sugestia sprawdziła się dla Jacqui: „Przez wiele lat płaciłam za wodę £65 miesięcznie, ale po usłuchaniu waszej sugestii, moje rachunki zaczeły wynosić £4.50 miesięcznie. Świetna okazja – strasznie żałuje, że nie zrobiłam tego lata temu”.

38. Dowiedz się, kiedy zniknie Twój kredyt studencki

Wszystko zależy od tego, w którym roku zacząłeś studia. 

39. Miesięczne ubezpieczenie samochodu nie istnieje – to ukryta pożyczka

life hacksFirmy ubezpieczeniowe zazwyczaj pożyczają Ci sumę w wysokość rocznej ceny ubezpieczenia, za którą często musisz zapłacić ponad 20% RRSO. Trudno nazwać to konkurencyjną stawką. Możesz sprawdzić listę z RSO przy ubezpieczeniach samochodu, ale często bardziej opłacalne jest rozłożenie płatności na rok z O% kartą kredytową.

40. Nie staraj się bezmyślnie o karty kredytowe – to może skrzywdzić Twoja zdolność kredytową

Aplikacja, nie odrzucenie, trafia do bazy. Wszyscy inni kredytodawcy widzą, że starałaś się o kartę. Jeżeli będzie takich starań dość dużo w krótkim czasie, to może to wyglądać, że desperacko potrzebujesz kredytu.

Możesz sprawdzić na kalkulatorze dostępność kart kredytowych, który wskaże Ci kartę, którą z największym prawdopodobieństwem otrzymasz, bez wpływu na Twoją zdolność kredytową. Pozwoli Ci to również na ograniczenie aplikacji.

41. „Dostałam £67 z zakupów na 11p”

Znajdź źródło i zagarnij setki produktów oraz kuponów do sklepów, następnie połącz je by otrzymywać ogromne zniżki na zakupy. Purple Sarah napisała: „ Dostałam £67 z zakupów na 11p po korzystaniu z ofert sklepów, kuponów i mojej zniżki dla pracowników (ale jest to możliwe z samymi kuponami)”. Sprawdź 20 ekstremalnych porad odnośnie kuponów.

42. Rezerwuj loty, hotele i samochody w ciągu 24 godzin z tej samej strony by mieć dodatkową ochronę

Pakiety wakacyjne są chronione prawami konsumenckimi, więc jeżeli coś pójdzie nie tak otrzymasz zwrot gotówki lub pomoc w powrocie do domu.

Natomiast mniej się mówi o tym, że tą samą ochronę także otrzymasz, gdy zarezerwujesz lot i osobno hotel lub wypożyczysz samochód w ciągu 24 godzin z tej samej strony dla podróżnych (nie linii lotniczych).

life hacks

43. Nie masz ochoty odnowić umowy na ubezpieczenie samochodu? Sprawdź teraz, czy możesz zaoszczędzić w trakcie polisy.

Biorąc pod uwagę rosnące ceny, każdy powinien sprawdzić, czy nie przepłaca. Jeżeli tak przeczytaj zamianie polisy w trakcie trwania umowy, chyba, że wcześniejsza pozwala wycofać Ci się w trakcie.

44. Ukryte okazje na lokalnym eBay’u

life hacksSprzedawcy na eBay’u często określają przedmioty, od rowerów po konsole PS4, jako „tylko kolekcje”, więc mniej osób je licytuje i ceny na nie są niższe. Nie możesz szukać ich na eBay, ale za sprawą odpowiednich narzędzi:Local eBay Deals Mapper, eBay Deals iPhone App i eBay Deals Android App. Zoe napisała: „Kocham to – wylicytowałam nową zabawkę dla dziecka za 99p (kosztowała około £40)”.

45. Odejdź z bagażem kogoś innego – to może być warte £100

Oglądaliście “Walkę o bagaż”? Teraz sami możecie być jej częścią biorąc udział w aukcjach zaginionego bagażu.

46. Rezerwuj samochody znanych marek przez zagraniczne strony

Jeżeli chcesz używać wypożyczalni samochodów tylko ze znanymi markami, wypróbuj stronę booking via overseas, na której dużo zaoszczędzisz. Mechelle napisała: „Właśnie zaoszczędziłam £440 na wypożyczeniu samochodu w wakacje, zamiast zarezerwowania auta w Avis UK, zrobiłam to w Avis UK. Dzięki.”

47. Jak dzieci mogą otrzymać odznakę Blue Peter – bezpłatne wejście do Legolandu, londyńskiego zoo i podobnych miejsc

Odznaka Blue Peter może zaoszczędzić dla Ciebie mnóstwo pieniędzy, z nawet z bezpłatnymi wejściami, do niektórych miejsc przez nawet 10 lat. 

48. Pakiet roczny europejskiego ubezpieczenia jest ważny nie tylko w Europie

Wśród państw Morza Śródziemnego nie tylko w tych europejskich owe ubezpieczenie obowiązuje. Jest ważne na przykład w Turcji i Egipcie.

49. Czy przysługuje Ci już £212 wolnych od podatku?

Jeżeli jesteś w związku małżeńskim lub partnerskim, może przysługiwać Ci to przysługiwać.

50. Nie obawiaj się dopełniającego ubezpieczenia do wypożyczonego samochodu – uzyskaj je 90% taniej

Kiedy wybierasz samochód dealerzy próbują Ci wcisnąć dopełniające ubezpieczenia £20 za dzień – zazwyczaj z ostrzeżeniem, że jeżeli tego nie zrobisz to mogą pojawić się przykre konsekwencje. Jest możliwość uzyskania niezależnego ubezpieczenia zanim się, gdziekolwiek wybierzesz za £2 za dzień.

life hacks

51. Odpowiedź brzmi: „Płacę w euro”

Jeżeli jesteś w sklepie lub przy bankomacie i pytają Cię, czy chcesz zapłacić w funtach, czy w lokalnej walucie, zapłać w lokalnej walucie.

52. Zaoszczędź £100 na lotach Easyjet w trakcie wakacji szkolnych rezerwując je w złych terminach

Nie jest to do końca uczciwe, ale oszczędności mogą być ogromne dzięki paru mniej znanym sztuczkom.

53. Korzystaj ze stacji kontroli pojazdów (MOT) nie prowadzących warsztatu

Ze względu na to, że te stacje nie prowadzą warsztatu, nie mają powodu, aby doszukiwać się problemów w Twoim pojeździe. Jamayhew napisał: „Wielkie dzięki. Zeszłego roku zostałem wykiwany na naprawy za £400. Dzisiaj przeszedłem kontrolę tylko z kosztem kontroli do uiszczenia.”

54. Odzyskaj utracone punkty Tesco, następnie zwiększ je czterokrotnie

Sprawdź, czy masz zagubione, zapomniane lub nieużyte punkty klubowe przez ten poradnik i zamień je na ich dwukrotna, a nawet czterokrotną równowartość. Możesz być zaskoczony ilością, którą posiadasz. Alison wspomniała: „Odzyskałam £132 w zgubionych voucherach. Być może kupie chłopakom nowe rowery.”

55. Znajdź rewelacyjne, ukryte okazje na Amazon

Dzięki tej wyszukiwarce okazji na Amazon będziesz mógł znaleźć rewelacyjne ofert.

56. Nie zakładaj, że za ubezpieczenie dla osoby trzeciej przy wypadku zapłacisz mniej niż za pełne ubezpieczenie własnego samochodu

Może się to wydawać nielogiczne, ale za pełne ubezpieczenie samochodu można mniej zapłacić.

57. Prywatne firmy parkingowe nie mogą nałożyć na Ciebie mandatu – to tylko rachunek

Wiele mandatów z supermarketów, parkingów sklepów i prywatnych firm robią lepsze wrażenie niż Alistair McGowan. Niektóre „nazywają się” Parking Charge Notices (PCNs) by naśladować oficjalne Penalty Charge Notices (PCNs).

Najważniejsze jest to, że nie mogą nałożyć na Ciebie mandatu.

life hacks

58. Obejrzyj jak opanować sztukę pakowania bagażu poręcznego

Wiele restrykcji na bagaż poręczny dotyczą jego rozmiaru, nie wagi, dlatego warto obejrzeć to video, żeby dowiedzieć się jak najlepiej się spakować.

59. Szybkie narzędzie analizujące Twój rachunek za telefon komórkowy by sprawdzić, czy nie przepłacasz

Przekaż im swój login – sprawdzą Twój rachunek i zaproponują tańsze oferty.

Chciałbyś abyśmy rozwinęli najbardziej interesujące zagadnienia?

Potrzebujesz dodatkowej pomocy? Zgłoś się do Nas!

Napisz do nas: info@naszawyspa.com