Sprawdź 12 trików jak “wspólnie” zaoszczędzić

170

Pierwsze trzy podpunkty dotyczą osób w związkach małżeńskich

1. Jeżeli jedno z was nie jest podatnikiem, a drugie płaci podstawowy podatek 20% to przysługuje wam £212.

Większość par jeszcze nie wystąpiła o otrzymanie słabo rozgłośnionej, ulgi małżeńskiej, która jest dostępna od kwietnia ubiegłego roku. Ulga ta pozwala osobie, która nie jest podatnikiem przekazać swoje £1,060 wolnego od podatku partnerowi lub partnerce, którzy płacą podatek.

Oznacza to, że £1,060 dochodu zostało opodatkowane na 20% i jest teraz wolne od podatku, dzięki temu zyskujesz rocznie £212.

Jeżeli para zgłosi swoje zainteresowanie omawianą ulgą już w tym roku, nie będzie musiała ponawiać tego kroku w przyszłości.

“Bardzo proste jest złożenie wniosku o otrzymaniu ulgi. Teraz mamy ponad £200 oszczędność rocznie” – napisała Debbie.

Zgłoś się do biura księgowego, które pomoże Ci w wypełnieniu niezbędnych formularzy w staraniu się o ulgę [KLIKNIJ TUTAJ]

2. Pełna polisa ubezpieczeniowa, £42 dla dwojga. Jedna z najlepszych możliwych ofert AutoAid wynosi £42 rocznie i obejmuje każdy z użytkowanych przez Was samochodów, bez naliczania dodatkowych opłat.

Wspólna polisa może być tańsza niż dwie pojedyncze z AA i RAC. Sprawdź oferty AutoAid na stronie [kliknij tutaj].

3. Możesz przenieść swoją ulgę na poczet podatku od spadku i darowizn. Jeżeli wartość spadku (nieruchomości, oszczędności, kosztowności) nie przekracza wartości do £325 k, nie musisz obawiać się, że zostanie on obciążony podatkiem od spadku i darowizn.

Jeśli mieszkasz w Wielkiej Brytanii, a Twój partner zmarł – Wasze środki nie zostaną objęte podatkiem do kwoty £650 k. Kwota ta wzrasta o wartość nie pozostawioną innym spadkobiercom.

Wskazówki dla wszystkich par, pozostających w relacjach partnerskich – niekoniecznie w związku małżeńskim

4. Uzyskaj £6,000 wsparcia przy zakupie Waszego pierwszego domu. Jeśli kupujesz swój pierwszy dom, państwo dołoży Ci dodatkowe 25% do kredytu hipotecznego – kwota ta to nawet do £3,000. W przypadku kiedy dokonujesz tego zakupu z partnerem, otrzymana kwota może być podwojona – nawet do £6,000.

Warto pogłębić swoją wiedzę o dodatkowe informacje Help to Buy ISA.

5. Jesteście bez ślubu? Jeśli, tak to…. Czy wiesz, że według angielskiego prawa w niektórych okolicznościach, po Twojej śmierci, Twój partner, Twoje dzieci mogą nie mieć dostępu do Twoich dóbr materialnych oraz całego majątku jaki pozostawisz po sobie. Nawet jeśli jesteście razem 37 lat i macie sześcioro dzieci, warto jest rozważyć spisanie testamentu.

Prawo opieki nad dziećmi w świetle angielskich przepisów nie przewiduje automatycznego nabycia praw do opieki nad dziećmi w przypadku śmierci matki dziecka/ dzieci, jeżeli para nie była w związku małżeńskim. Dlatego też, tak ważnie jest spisanie testamentu, w którym wskażesz osoby odpowiedzialne do opieki nad Twoimi dziećmi.

6. Razem, możecie zaoszczędzić nawet do £60,000 wolnych od podatku przy odsetkach w wysokości 3%. Najlepsze rekomendacje posiada konto oszczędnościowe 1|2|3 w banku Santander, gdzie otrzymujesz 3% odsetek w chwili oszczędności w wysokości od £3,000 do £20,000.

Samodzielnie możesz posiadać tylko jedno konto osobiste, ale jako para – macie możliwość posiadania 3 kont bankowych, dwóch osobistych i jednego wspólnego, pokrywających kwotę £60,000 wolnych od podatku. Dodatkowo od 6 kwietnia, nowy osobisty dodatek oszczędnościowy, oznacza odsetki wolne od podatku.

Konto pobiera opłatę £5 miesięcznie, ale zwraca się to w większości, w otrzymanym tzw. cashback (zwrocie gotówki) przy zleceniu stałym np. na rachunki domowe za elektryczność, wodę, gaz czy telefon.

Zasil swoje konto kwotą nie mniejszą niż £500 miesięcznie (transakcja ta nie obejmuje przelewów wewnętrznych), dodatkowo pamiętaj, że saldo Twoich środków na koncie nie może być niższe niż £1,000, aby otrzymać odsetki.

“Skorzystałem z tego. Założyłem wspólny rachunek Santander 123, po czym otworzyłem indywidualne konta sobie i żonie. Mam mniej więcej £2,500 rocznie” – Andy.

7. Obniż swoje koszty podróży o 50% wraz z First TranSpennine Express przy zakupie z wcześniejszą rezerwacją biletów. Rezerwacja z wyprzedzeniem First TransPennine Express oferuje atrakcyjne ceny na wielu dłuższych odcinkach trasy wraz z możliwością rezerwacji miejsc siedzących.

Nie przepuść okazji zaoszczędzenia jakiejkolwiek kwoty, jeżeli masz do tego prawo. Zrób to, TERAZ!

Promocja działa jedynie, jeśli wejdziesz przez link dostępny w okienku [KLIKNIJ TUTAJ]

Bądź na bieżąco i sprawdzaj dostępne promocje na stronach First TransPennine Express, National Express, OpodoLetsgo2 oraz Go Groopie.

Zbieraj punkty Nectar, dzięki zakupom przez serwis First TransPennine Express.

Im wcześniej zarezerwujesz, tym lepiej dla Ciebie!

8. Bezpłatne ubezpieczenie podróży dla dwóch osób z jednym wspólnym kontem bankowym. Konto bez opłat Nationwide FlexAccount to świetny sposób, aby uzyskać całkowicie bezpłatne ubezpieczenie europejskie dla osób do 75 roku życia. Wystarczy uaktualnić swoje dane dodatkowo o partnera (aby pokryć całą swoją rodzinę konieczna będzie dopłata £40) lub wycieczki poza UE (z dodatkową dopłatą £20 lub £40 w ramach wycieczki do USA lub na Karaiby).

9. Obniż swoje ubezpieczenie, dzięki dodaniu kolejnego kierowcy przy ubezpieczeniu samochodu, oszczedzając tym samym nawet do £1,000. Zapisz mamę, syna, ciotkę…czy tatę.

Niespodziewanie możesz zmniejszyć koszty polisy przez dodanie jedynie osoby, a nawet zmianę nazwy swojego zawodu.

Sprawdź, czy możesz zaoszczędzić tyle co @Faevouritexox, który zatweetował:

„Wielkie dzięki, ubezpieczyciel chciał, abym płacił £5,000, ale po dodaniu mamy i taty kwota spadła do £1900.”

10. Zarabiaj podczas zakupów online. Zyskaj na swoich zakupach online od paru pensów za towary detaliczne do ponad £100 za mobilne umowy/kontrakty. Dokonując zakupu za pośrednictwem witryny „cashback” zamiast od bezpośrednich sprzedawców i ciesz się z dodatkowych oszczędności na Twoim koncie.

Sprawdź więcej informacji [TUTAJ].

11. Sprawdź czy wzięcie hipoteki tylko na jedną osobę, nie będzie dla Was bardziej opłacalne. Chociaż przychód drugiej osoby nie będzie brany pod uwagę, to wszystkie wydatki gospodarstwa domowego mogą być – będzie to dla Was bardziej korzystne.

12. Uwaga … wspólne konta mogą mieć wpływ na zdolność kredytową. Gdy staramy się o otrzymanie kredytu, jesteśmy zazwyczaj sprawdzani indywidualnie, ale czasem bierze się pod uwagę historię kredytową partnera.

Jeśli jedno z partnerów ma złą historię kredytową, nie aplikujcie wspólnie o żadną z usług finansowych – jest to równoznaczne z obniżeniem zdolności kredytowej drugiego z partnerów.

Jeśli masz dodatkowe zapytania dotyczące Naszego artykułu, skontaktuj się z Nami za pomocą kwestionariusza.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon kontaktowy (wymagane)

Temat

Treść wiadomości