Kobieta chciała przemycić kilogram kokainy w staniku. Aresztowano ją na londyńskim lotnisku Gatwick

920

Nola Williams próbowała przewieźć przez granicę blisko kilogram narkotyku w swoim staniku w rozmiarze 105E. Została aresztowana za przemyt kokainy z Jamajki do Wielkiej Brytanii.

47 – letnia kobieta została aresztowana na londyńskim lotnisku Gatwick w styczniu zeszłego roku. Jednak dopiero obecnie ruszył proces sądowy w sprawie. U zatrzymanej Noli znaleziono wtedy 973 gramy kokainy. Szacuje się, że ich wartość na czarnym rynku może wynosić nawet 184 221 funtów (czyli ponad milion złotych). Kobieta postanowiła ukryć narkotyki w swoim staniku.

Nola najprawdopodobniej padła ofiarą przyjaciela Raymonda Goodisona. Mężczyzna już wcześniej był skazany na 13 lat pozbawienia wolności za przemyt narkotyków. Zmusił on Nolę do ukrycia kokainy w bieliźnie. Towarzyszyła jej sześcioletnia córka, oprócz niej kobieta ma jeszcze dwójkę dzieci.

Sąd skazał Nolę Williams na cztery lata więzienia. Kobieta przyznała się do próby przemycenia narkotyku. Natomiast jej towarzysz, pomimo wcześniejszego wyroku, został zwolniony za kaucją i uciekł z Wielkiej Brytanii.