Pogrążona w żałobie 43-letnia Suzanne przez ponad miesiąc ukrywała, ciało swojego zmarłego męża, 67-letniego Richard’a Brown’a w przyczepie kempingowej w Blagdon, Paignton, Devon.

Kobieta nie potrafiąc pogodzić się ze śmiercią swojego męża, która nastąpiła 1-ego stycznia 2016 roku, przetrzymywała jego ciało w ukryciu przez kolejne 6 tygodni.

Sprawa wyszła na jaw 9-ego lutego, kiedy do domu państwa Brown, na prośbę sąsiadów przyjechała powiadomiona policja. Sąsiadów zaniepokoił fakt, iż od dłuższego czasu nie widzieli pana Richarda. Po dokonanym odkryciu ciała Richard’a Brown’a, Suzanne została aresztowana pod zarzutem zatajenia śmierci męża.

Kobieta długo zwlekała z wyjawieniem miejsca ukrycia zwłok, cierpiącego na chorobę Parkinsona Richard’a Brown’a. Dopiero zagrożenie pozostaniem w areszcie, skłoniło kobietę do wyjawienia szczegółowych informacji posterunkowemu Antony’emu Moore’owi.

“Suzanne powiedziała, że w nocy 31-ego grudnia jej mąż położył się spać. Ona, gdy przebudziła się w nocy zobaczyła, że miał atak złości. Rozmawiał z fikcyjną postacią przez 2-3 godziny. Kiedy przestał oddychać, próbowała go reanimować, ale było już za późno” – mówi Detektyw Con Louise Dutton – “Wyznała, że nie zadzwoniła na 999, ponieważ chciała spędzić z nim jeszcze jedną noc, ale rano nie była w stanie tego zrobić.”

“Nie znaleziono żadnych śladów, które wskazywałyby na znęcanie się lub przetrzymywano zmarłego wbrew jego woli. Nie było również możliwe stwierdzenie przyczyny jego zgonu” – twierdzi Patolog Dr Amanda Jeffery.

Rodzina zmarłego Richard’a Brown’a, który otrzymał nagrodę za odwagę od RNLI wspomina go jako ciepłego i uczciwego człowieka.

“W naszych oczach ojciec był odważnym mężczyzną. Pod koniec życia był zmuszony walczyć z chorobą Parkinsona, która bardzo się na nim odbiła i przyniosła mu wiele cierpienia” – mówi córka zmarłego, Hanna Bijou.

Koroner Ian Arrow z Torbay ogłosił orzeczenie otwarte w tej sprawie, ponieważ śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych.