Kredyt dla firm LTD w UK: Procedury i dokumenty.

157

Planujesz zaciągniecie kredytu firmowego, ale przerażają cię procedury z tym związane. Nie masz czasu na szukanie informacji o wymaganych przez bank dokumentach.

Rynek usług finansowych jest bogaty w ofertę kredytów dla firm, ale z drugiej strony dotarcie do informacji dotyczących samego procesu wnioskowania o finansowanie nie jest takie proste i przejrzyste. Na ogół na stronach banków znajdujemy oferty produktów – kiedy jednak chodzi o regulaminy, trzeba się nieźle napocić, żeby wyciągnąć szczegółowe informacje. Dlatego najlepiej skorzystać z pomocy brokera, który odpowie na nurtujące nas pytania.

Skąd wziąć pieniądze na inwestycje w firmie? 
Aby się rozwijać, potrzebne są pieniądze, dzięki którym sfinansujemy rozwój naszej firmy. Bieżąca działalność często wyklucza możliwość wdrażania nowych rozwiązań z użyciem naszych własnych środków, często więc odpowiednim rozwiązaniem staje się kredyt dla firm. Prowadząc działalność jesteśmy zazwyczaj skazani na życie “od przelewu do przelewu” i niejako uzależnieni od tempa regulowania należności przez naszych kontrahentów. A nikomu, kto ma własną działalność w UK nie trzeba chyba tłumaczyć, czym są zatory płatnicze. To problem, który najczęściej uderza właśnie w mniejsze podmioty, często doprowadzając je na skraj bankructwa.

Skąd więc brać pieniądze na innowacje w firmie? Odpowiedzią jest kredyt  dla firm – uzyskane w ten sposób środki przeznaczyć możemy na wprowadzenie nowych rozwiązań, zakup maszyn, sprzętu i wyposażenia, zatrudnienie pracowników oraz ich szkolenie, badania, uprawnienia i licencje, a także na bieżącą działalność firmy, w tym terminowe opłacanie zobowiązań.

Kiedy złożyć wniosek kredytowy?
Właściwy moment na złożenie wniosku kredytowego jest wynikiem indywidualnej sytuacji przedsiębiorstwa. Firmy podejmują decyzję o dodatkowym finansowaniu zależnie od ich planów rozwojowych lub specyfiki branży, w której działają. Inne spojrzenie na tę kwestię mają jednak banki, które bardzo często określają minimalny okres prowadzenia działalności, po którym można starać się o przyznanie kredytu. Każdy bank ma inne wymagania –  najlepiej zapytać brokera finansowego w którym banku możemy starać się o kredyt.

Jakie dokumenty są wymagane?
Do przyznania limitu potrzebny jest elektroniczny wyciąg z bankowych kont obsługujących firmę oraz podsumowania dokumentów księgowych za ostatnie 12 miesięcy. Jeżeli firma działa krócej niż 12 miesięcy to należy skontaktować się z konsultantem biznesowym aby dowiedzieć się jakie dokumenty będą wymagane.

Jaką kwotę można otrzymać?
Limit kredytowy jest zazwyczaj zbliżony do kwoty średnich przychodów firmy. Wraz z rozwojem biznesu istnieje możliwość zwiększenia limitu. Indywidualna oferta przedstawi dokładne kwoty o które będzie mogło starać się przedsiębiorstwo.