Kto wygra II turę wyborów? Bukmacherzy robią zakłady!

163

Faworytem zakładów bukmacherskich przed drugą turą wyborów prezydenckich jest Andrzej Duda. Jeżeli zwycięży polityk Prawa i Sprawiedliwości, a wcześniej postawi się właśnie na niego, za każdą złotówkę będzie można wygrać od 1,60 do 1,65 zł.

W ostatnim czasie Polacy zdecydowanie częściej mogą u bukmacherów obstawić wyniki wyborów – czy to samorządowych, czy parlamentarnych, czy prezydenckich. Również teraz postawić można na swojego kandydata nie tylko krzyżyk na karcie do głosowania, ale również pieniądze. Chociaż przed pierwszą turą faworytem zakładów był Bronisław Komorowski, teraz bukmacherzy stawiają na Andrzeja Dudę.

Przed 10 maja szanse na zwycięstwo Komorowskiego określono kursem od 1,12 do 1,18. W przypadku, gdyby prezydentem został drugi w klasyfikacji Andrzej Duda, za każdą postawioną wtedy złotówkę można było wygrać od 3,9 do prawie 5,5 zł. Kurs w przypadku zwycięstwa Pawła Kukiza wynosił od 75 do 100, zaś Janusza Korwin-Mikkego – od 100 do 125.

Przed drugą turą faworytem u bukmacherów jest jednak polityk PiS. Fortuna za każdą złotówkę postawioną na Dudę oferuje 1,6 złotego, a nieco wyższy kurs – 1,65 – oferują STS oraz Totolotek. Jak ocenia STS, dotychczas około 60 proc. graczy stawiających na zakład dotyczący zwycięstwa w drugiej turze typuje Andrzeja Dudę.

Gdy ktoś postawi na urzędującego prezydenta, wówczas za każdą postawioną złotówkę można zarobić od 1,97 zł (STS) do 2,10 zł (Fortuna).

Polacy jednak  mogą postawić nie tylko na wygraną jednego z kandydatów. Firmy bukmacherskie oferują również zakłady dotyczące wyniku procentowego w drugiej turze czy frekwencji wyborczej. Przykładowo, jeśli założymy, że Andrzej Duda zyska więcej niż 51,5 proc. poparcia i rzeczywiście tak się stanie, to za każdą złotówkę można dostać 1,90 zł. Jeśli postawi się zaś na zakład, że Bronisław Komorowski zyska w drugiej turze więcej niż 48,5 proc. głosów, wtedy kurs wyniesie 1,7.