Limited Company w Uk

Rejestracja spółki w Uk

392

Limited Company w UK działa na podobnych zasadach jak spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Polsce. Istnieje zbiór zasad dotyczących formy, zasad funkcjonowania, nazwy oraz metod rozliczania podatku.

W tekście znajdą Państwo zbiór podstawowych informacji na temat zakładania oraz prowadzenia firm typu limited.

Właścicieli firm typu Limited nazywamy „shareholders” – udziałowcami. Udziałowcy odpowiadają za biznes jedynie do wysokości wkładu zainwestowanego w przedsiębiorstwo. Odpowiedzialność prawna udziałowców nie dotyczy ich własności prywatnej.

Występują dwa rodzaje firm typu company limited: prywatne lub publiczne. Większa grupa przedsiębiorstw w UK, a zwłaszcza tym małych i średnich prowadzi swą działalność opartą na właśnie takich zasadach. Są one przeważnie zarządzane przez małą liczbę udziałowców.

Nazwa przedsiębiorstwa
Nazwa przedsiębiorstwa typu Limited musi być zakończona słowem Limited lub skrótem Ltd.

Ponadto:

  • Nazwa nie może być taka sama jak nazwa innej firmy;
  • Nie może zawierać słów wulgarnych lub obraźliwych;
  • Nie może sugerować powiązania z rządem UK.
  • Zarejestrowanie nazwy firmy w UK nie oznacza zastrzeżenia marki, w tym celu należy zarejestrować ją w odpowiednim biurze.

Zakładając firmę w UK przy decyzji o działalności typu Limited Company, przedsiębiorca jest zobowiązany do utworzenia nazwy firmy zgodnie z przepisami prawa angielskiego.

Adres firmy
Zarejestrowany adres firmy to adres na który wysyłana jest korespondencja ze strony urzędów. Adres musi być:

adresem fizycznym
Znajdować się w tym samym kraju w którym przedsiębiorstwo jest zarejestrowane
(tzn. biznes w Anglii musi mieć angielski adres).

Nie musi być to adres pod którym znajduje się główna działalność biznesu. Jednakże podczas rejestracji firmy w UK, należy podać pełny adres zgodny z rozporządzeniami (tzn. angielski adres zarejestrowania).