Muhbeen Hussain, założyciel British Muslim Youth: Mamy do czynienia z islamofobią, przypięto nam metkę terrorystów!

485

Grupy dwóch organizacji połączyły siły, aby uruchomić krajowe konsultacje, które zbadają kwestię dotyczącą młodych brytyjskich muzułmanów. Według nich młodzież jest ignorowana przez polityków i naukowców, w próbach zwalczania radykalizacji.

Dziś 7 lipca, w 10 rocznicę zamachów w Londynie, British Muslim Youth oraz Faith Matters rozpoczęło swoje krajowe konsultacje z młodzieżą. Mają nadzieję, że zaangażują się młodzi ludzie z całej Wielkiej Brytanii i pomogą ocenić przesłanki, które doprowadzają ich do grup ekstremistycznych, takich jak ISIS.

Inicjatywa będzie łączyć się z grupami młodzieżowymi w Birmingham, Londynie, Manchesterze, Bristolu i Leeds w ciągu najbliższych 12 miesięcy, aby stworzyć szczegółowy obraz zachowań młodych ludzi w sieci oraz określić dostępność materiałów ekstremistycznych, jak również ocenić, które elementy materiału uważają za atrakcyjne.

Muhbeen Hussain, założyciel British Muslim Youth, powiedział: „Młodzi ludzie są zapomniani. Nikt ich nie słucha. Jest wielu polityków, naukowców poruszających te kwestie, ale nikt nie rozmawia z młodzieżą. Ich głosy powinny być wysłuchane. Z jednej strony staramy się walczyć z terroryzmem i radykalizacją ludzi, ale z drugiej strony mamy do czynienia z islamofobią, przypięto nam metkę terrorystów. Te konsultacje są prowadzone przez młodych ludzi, dla młodych ludzi.”