„Nauczyciel” oskarżony o morderstwo 4 młodzieńców, których poznał dzięki aplikacji randkowej dla gejów

615

Stephen Port z Barking, we wschodnim Londynie, został wczoraj oskarżony o morderstwo czterech młodych mężczyzn. Zapoznał ich dzięki aplikacji randkowej dla gejów Grindr.

Mężczyzna zapraszał młodzieńców do mieszkania, po czym dawał im śmiertelną dawkę narkotyku GHB. W Polsce narkotyk znany jest pod nazwą – “tabletka gwałtu”. GHB to związek bezbarwny, bez zapachu i smaku, dobrze rozpuszczalny w wodzie, może być podawany bez obawy wykrycia. Wywołuje stan częściowej lub całkowitej utraty przytomności.

40-latek wykorzystywał seksualnie nieprzytomnych chłopców, a ich ciała porzucał niedaleko swojego mieszkania na Cooke Street. Rok temu jedno ciało zostało znalezione na jego ulicy, kolejne dwie ofiary odnaleziono na cmentarzu w pobliżu St Margaret’s Church, a ostatnią na North Street obok Abbey Ruins.

Wszystkie ofiary zostały zamordowane na przestrzeni 15 miesięcy. Śmierć ponieśli 23-letni Anthony Patrick Walgate z Barnet, 22-letni Gabriel Kovari z Lewisham, 21-letni Daniel Whitworth z Gravesend oraz 25-letni Jack Taylor z Dagenham.

Mężczyzna opisywał się na Facebooku jako nauczyciel w Westminster Kingsway College w King’s Cross. Zaznaczył również, że w latach 2000-2003 studiował na Oxfordzie. Jak powiedział jeden z jego byłych kochanków, “Port twierdził, że pracuje jako kucharz oraz uczy niepełnosprawnych uczniów gotować”. W rzeczywistości Port pracował jako męska prostytutka. Ogłaszał się na jednym z portali, a za noc spędzoną z nim żądał 200 funtów.