Nie pakuj się do trumny , zrób cytologie!

NIE PAKUJ SIĘ DO TRUMNY , ZRÓB CYTOLOGIE!

170

NIE PAKUJ SIĘ DO TRUMNY , ZRÓB CYTOLOGIE!

To hasło jednej z kampanii społecznej która miała miejsce w Polsce jeszcze pare lat temu…

Dość ostro ale mamy nadzieje skutecznie…

Top Medical Clinic postanowiło reaktywować kampanie i na Wyspach przekonuje wszystkie kobiety do regularnego badnia cytologicznego.

Dlaczego?

Chwila, a może uratować Ci życie!

Badanie trwa tylko chwilę i jest bezbolesne. Najpierw lekarz wprowadza do pochwy wziernik. Potem szczoteczką o elastycznych włóknach (przypomina wyglądem trójząb) pobiera złuszczone komórki nabłonka i śluz z dwóch miejsc: tarczy i kanału szyjki macicy. Następnie przenosi je na szkiełko mikroskopowe i natychmiast (w ciągu 5 sekund) utrwala specjalnymi odczynnikami. Potem pobrana próbka trafia do laboratorium diagnostycznego, gdzie jest oceniana pod mikroskopem przez cytotechnika lub specjalistę patomorfologa. Wynik badania można odebrać z reguły po 3-4 dniach. Na to badanie zgłaszamy się nie wcześniej niż 4 dni po miesiączce lub nie później niż 4 dni przed jej rozpoczęciem. Najlepiej jednak wykonać je w pierwszej połowie cyklu, po menstruacji. Panie po menopauzie mogą rzecz jasna wybrać dowolny termin. W przypadku infekcji intymnej (mogą o tym świadczyć upławy, swędzenie, pieczenie) lepiej to zrobić po wyleczeniu schorzenia, ponieważ z powodu istniejącego stanu zapalnego pobrany przez ginekologa wymaz może nie nadawać się do oceny. Trzeba też pamiętać, by na minimum 24 godziny przed badaniem nie stosować irygacji, leków dopochwowych (także antykoncepcyjnych), środków nawilżających pochwę, trzeba też powstrzymać się od seksu.


Oto tylko parę odpowiedzi dlaczego warto robić cytologię:

* dzięki cytologii udaje się zapobiec 60–80 proc. przypadków inwazyjnego raka szyjki macicy, ponieważ to badanie wykrywa go jeszcze w stadium przedinwazyjnym, kiedy jest w pełni wyleczalny

* Cytologia pozwala też stwierdzić zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), które ma związek z tym nowotworem. Nie jest on bowiem uwarunkowany genetycznie ani dziedziczny. Jego przyczyną w 90 proc. przypadków jest zakażenie onkogennymi wirusami brodawczaka ludzkiego, do którego dochodzi podczas stosunku seksualnego

*Codziennie w Polsce na raka szyjki macicy umiera 5 kobiet. Dzięki cytologii można uratować 4 z nich. Trudno więc przecenić znaczenie tego badania!

 

Telewizja, radio, gazety, internet wszyscy do Nas mówią!

Czy zamiast kolejnej nowej pary butów, torebki czy wyjścia z koleżanką na drinka badź kina,

nie warto na chwile sie zatrzymać, zwolnić i zrobić cytologie…

To takie proste!

Brakuje nam czasu, mobilizacji, wsparcia czy po prostu dobrej woli i troski o nasze zdrowie…

Cytologia niepotrzebnie budzi strach. Nie jest bolesna, trwa zaledwie chwilę, nie wymaga

skierowania od lekarza, a informacje, jakie przynosi – są bezcenne.

Koszt wykonania wymazu cytologicznego to tylko £40!

Zadzwoń już dziś i umów się na wizyte!

Tel. 0208 681 1651 bądź 0208 681 4753

*podczas wizyty zostaje pobrany sam wymaz, wizyta nie obejmuje badania ginekologicznego i USG.

Zespół TMC

www.topmedicalclinic.co.uk