Nowoczesna technika konstrukcji modułowej – Wprowadzenie

Nowoczesna technologia modularna stosowana w rozbudowach domów w Wielkiej Brytanii

309

Rok 2016 jest świadkiem niezwykłych przemian na brytyjskim rynku budowlanym.

Z pewnością na co dzień przemieszczając się w granicach Wielkiej Brytanii miałeś okazję zauważyć rosnące jak grzyby po deszczu osiedla mieszkaniowe, rozbudowy domów lub istny las dźwigów budowlanych w centrum miasta.

Jest to kolejny dowód na słuszność teorii, że “nie ma lepszej inwestycji niż inwestycja w nieruchomości”. Pora, więc abyś i Ty skorzystał z tej szansy!

Dla tych którzy są szczęśliwymi posiadaczami nieruchomości, obecna tendencja na rynku budowlanym jest dodatkową szansą na szybkie powiększenie swojego osobistego majątku. Warto również zanotować fakt, że w przeciągu roku nasz dom przynosi o wiele więcej dochodu niż nasza roczna pensja! Co więcej – każda włożona kwota w rozbudowę i modernizację zwraca się w ilości ponad 200%!

Przykładowo – jeśli włożyliśmy w remont domu kwotę 30 tysięcy funtów, to w przeciągu pół roku od momentu zakończenia prac budowlanych wartość naszej nieruchomości wzrosła o sumę 60 tysięcy funtów.

Każdy kto kiedyś budował lub remontował dom – wie jak ważny jest czas takiej realizacji, a przede wszystkim budżet. Co zatem jeśli nasza firma zaoferuje Ci wykonanie rozbudowy domu w niespełna trzy dni?

Obecnie powoli odchodzi się od niewydajnego technicznie i materiałowo tradycyjnego budownictwa, na rzecz rewolucyjnego budownictwa modularnego. Ta zdobywająca coraz większa popularność na rynku technologia spełnia wszystkie standardy wymagane przez brytyjski Urząd Planowania i Zagospodarowania Przestrzeni. Dodatkowo – użyte nowoczesne materiały posiadają nieporównywalnie lepszy współczynnik nieprzepuszczalności cieplnej (ang. ‘U’ Value). Oszczędny czasowo system konstrukcji pozwala na wzniesienie nowej rozbudowy w niespełna trzy dni, bez potrzeby użycia ciężkiego sprzętu, koparek i sprowadzania na plac budowy stosu materiałów. Nawet dla lubiących majsterkować Pań i Panów – system jest na tyle łatwy, że pozwala dołączyć się w każdym momencie do procesu konstrukcji.

Lokalne Urzędy Nadzoru Budowlanego nakazują, aby wykończenie nowej dobudowanej części było wizualnie jak najbardziej zbliżone do istniejącego budynku na działce. Oferowana technologia modularna pozwala na zastosowanie szerokiego wachlarza materiałów elewacyjnych. Będziemy, więc mogli dobrać np. ceglane lica ściany w kolorze i formacie identycznym jak Twój istniejący dom.

Rozwiązania projektowe, które możemy przygotować specjalnie pod Twoje indywidualne potrzeby oraz szeroki asortyment przeszkleń pozwoli nam stworzyć naturalnie doświetlone i przestronne wnętrze.

Dobudowana część pozwoli, na przykład na stworzenie powiększonej i połączonej kuchni z jadalnią wraz z przeszklonymi drzwiami prosto do ogrodu. Może być wykorzystana jako dodatkowa sypialnia, bądź pomieszczenie techniczne lub łazienka.

Możliwe są również przeszklenia dachowe, które są szczególnie istotne w rozbudowie parterowej sięgającej w głąb ogrodu nawet do 6 metrów. Pozwolą one doświetlić wnętrze domu, a w czasie padającego deszczu stworzą niezwykły artystyczny efekt.

Dodatkową zaletą rozległych przeszkleń jest otwarcie domu na ogród, co w trakcie długich chłodnych miesięcy pozwoli nam nadal podziwiać jego piękno.

Technologia budownictwa modułowego została stworzona przez grupę ekspertów – konstruktorów, techników budowlanych i materiałowych. Ergonomicznie wykorzystuje ona energię potrzebną do wyprodukowania elementów domu. Części te, powstają w fabryce według indywidualnego projektu, a następnie przywożone i montowane są bezpośrednio na placu budowy w zaledwie trzy dni. Dodatkowo oferowane jest również wyposażenie wnętrza, tak więc dobudowa będzie gotowa do zamieszkania praktycznie od zaraz.

Trwałość użytkowania nowej budowli, zapewnia gwarancja na następne czterdzieści lat. Konstrukcją zajmuje się grupa wykwalifikowanych i doświadczonych wykonawców. Wszystkie usługi transportowe materiałów na miejsce budowy zapewnia kontraktor.

To jednak od klienta zależy jakie materiały zostaną użyte do wykończenia wnętrza oraz jak będzie wyglądała elewacja budynku. Gotowy projekt wraz z komputerowo wygenerowanymi wizualizacjami otrzymuje klient do ostatecznej aprobaty. Następnie zamówienie wysyłane jest do fabryki, gdzie w kilkanaście dni powstają gotowe modułowe elementy, przy użyciu najnowszych technologii i z dokładnością co do milimetra.

Modułowe budownictwo jest również odporne na działanie czynników atmosferycznych jak deszcz, śnieg czy silny wiatr.

Podobnie jak wiek istniejącego już budynku, jego materiał i architektura nie stanowi żadnych barier do użycia wyżej opisywanej technologii. Dużym plusem elastyczności technologii modułowej jest fakt, że przy rozbudowie domu nie jest wymagana zmiana lokalizacji drenażu i kanalizacji. Nawet tereny pochyłe nie stanowią problemu, gdyż nowa część posadowiona jest na prefabrykowanej stalowej płycie z regulowaną podstawą. Redukuje to całkowicie konieczność wykonywania fundamentów i głębokich wykopów.

Zarówno dach wykonywany jest w niezwykle ergonomicznej, a przy tym ekonomicznej technologii. Użyta jest lekka blachodachówka, której różnorodność wzorów i kolorów pozwala idealnie dostosować się do otoczenia. Modele oparte są na klasycznych wzorach używanych w Wielkiej Brytanii.

Zastosowana blachodachówka jest aż siedem razy lżejsza niż tradycyjna ceramiczna dachówka, mimo to zapewnia doskonałą ochronę dachu i bezpieczeństwo. Gwarancja producenta to 40 lat jej użytkowania. Technologia użyta przy produkcji blachodachówki pozwala na równomierne rozłożenie profilowanej stali, co zabezpiecza przed ewentualnymi pęknięciami i odkształceniem.

Jeśli planujesz lżejszego typu rozbudowę – jak np. zimowy ogród (konserwatorium) – system budownictwa modułowego pozwala na znakomite i bardzo szybkie rozwiązania. Nowa konstrukcja powstanie w przeciągu jednego do trzech dni. Murowane ściany budowane są wysokości ok 90 cm. od podłogi. Pozostałą wysokość ścian, jak i dach powyżej jest całkowicie przeszklony pozwalając na kontrolowaną wentylację świeżym powietrzem i penetrację światła słonecznego. Pełnej wysokości przeszklone drzwi otwierają się do ogrodu. A wysokiej jakości szkło spełnia wszystkie wymogi izolacyjności cieplnej.

Często też zdarza się, że w naszym domu brakuje miejsca na garderobę przy wejściu, schowka na płaszcze, parasole, a nawet rower. Budownictwo modułowe pozwala rozwiązać ten problem w zaledwie jeden dzień przez dodanie ganku wejściowego z miejscem na sporą szafę i półki. Możliwości jest sporo, gdyż obecne przepisy pozwalają na dostawienie do frontu budynku parterowej kubatury do maksymalnej powierzchni 3m2 mierzonej w zewnętrznym obrysie ścian. Możemy wybierać od przeszklonych form do zabudowanych modeli – odpowiednio do architektury Twojego domu.

vis 01Jeżeli mamy spory ogród i charakter naszej pracy pozwala nam wykonywać ją w domu, dlaczego nie stworzyć w nim uroczego pawilonu, który zarazem będzie naszym biurem. Tu również budownictwo modułowe ma sporo szybkich i ciekawych pomysłów do zaoferowania, które staną na miejscu od jednego do trzech dni, w zależności od złożoności projektu. Dodatkowym atutem są otwierane okna i pełnej wysokości przeszklone drzwi prosto do ogrodu, które w słoneczny i ciepły dzień pozwolą nam powiększyć przestrzeń naszej pracowni.

Jeżeli są Państwo zainteresowani naszymi projektami – prosimy o wypełnienie poniższego formularza co pozwoli na bezpośredni kontakt z Naszym specjalistą.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon kontaktowy (wymagane)

Temat

Treść wiadomości