Pięciodniowy strajk na kolei: część pociągów nie wyjedzie w trasy

110

Pracownicy Southern i Northern Rail ogłosili pięciodniowy strajk. Protest rozpocznie się w przyszły piątek, w wyniku czego część pociągów nie wyjedzie w trasy w całym kraju. Akcja jest inicjatywą pracowników, którzy dzisiaj zdecydowali o odejściu od stanowisk pracy z powodu płac i warunków pracy.

Strajk obejmie trasy Surrey i Sussex do London Bridge i Victorii. Pociągi przestaną kursować o 17:00 12 lipca (niedziela), aż do 17:00 17 lipca (piątek). W Yorkshire podróżujący również napotkają problemy z przemieszczaniem się, ponieważ tam też odbędzie się pięciodniowy strajk.

Natomiast pracownicy metra do ostatniej chwili trzymają swoich pasażerów w niepewności. Chcą oni strajkować z powodu oferowanych im warunków pracy, po zapowiedziach wprowadzenia od 12 września nocnych kursów metra. Przypuszczalny protest podziemnej kolei miałby odbywać się przez dwa dni (w przyszłą środę i czwartek). To kolejny kłopot, jaki czeka osoby udające się do pracy środkami transportu publicznego. Wiele pasażerów jest już zmęczonych nieustającymi strajkami.