Pilot myśliwca, który w czasie airshow runął na drogę jest w śpiączce

679

Za pośrednictwem policji w Susex, rodzina pilota myśliwca przekazała oświadczenie, w którym poinformowała, że mężczyzna jest w stanie krytycznym. W wyniku obrażeń wielu narządów wewnętrznych lekarze utrzymują go w stanie śpiączki farmakologicznej. Rodzina napisała, że jest “zdruzgotana i przepełniona żalem za śmierć osób” oraz że “z głębi serca przesyła modlitwy i kondolencje rodzinom tych, którzy ucierpieli”.

Z płonącego wraku Andy’ego Hilla wyciągnęli strażacy. Wszyscy są w szoku, jakim cudem w ogóle przeżył wypadek. Samolot pikował z wysokości kilkuset metrów z bardzo dużą prędkością i po zderzeniu się z ziemia zamienił się w kulę ognia.

51-latek wcześniej pracował jako pilot British Airways i pilot samolotu Hawker w RAF-ie. Jak powiedział jego kolega, Neil McCarthy: „Jest bardzo, bardzo doświadczonym pilotem. Jest ekspertem w tym, co robi i jest bardzo, bardzo ostrożnym pilotem.” Pilot sterował też pasażerskimi airbusami, był kaskaderem, w pokazach lotniczych latał od lat. Samolot, którym rozbił się w piątek, testował od dłuższego czasu.

Na początku mówiono o siedmiu ofiarach śmiertelnych, a w niedzielne popołudnie poinformowano, że może być ich 11. W poniedziałkowy poranek zastępca szefa policji hrabstwa Sussex stwierdził natomiast, że najprawdopodobniej będzie to nawet do 20 ofiar śmiertelnych.