Polka, która zagłodziła czteroletniego synka, popełniła samobójstwo w więzieniu

1265

Kobieta, która głodziła i zamordowała czteroletniego synka, popełniła samobójstwo w więzieniu. Magdalena Łuczak i jej partner Mariusz Krężołek zostali skazani na minimum 30 lat pozbawienia wolności, sąd drugiej instancji oddalił wniosek o wcześniejsze uwolnienie pary w grudniu ubiegłego roku.

Magdalena Łuczak zmarła w swojej celi w HMP Foston Hall Prison w Derbyshire. Znaleziono ją bez oznak życia około godziny 7:15 rano. Minister Sprawiedliwości zapowiedział, że okoliczności zgonu kobiety będą dokładnie zbadane.

Chłopczyk był głodzony i bity przez wiele miesięcy, za nim zmarł z powodu urazu głowy, w marcu 2012 roku w domu w Coventry. Zarówno ona jak i jej partner początkowo zaprzeczali morderstwu, zwalając winę na siebie nawzajem.

Chłopiec, który w tym roku skończył by osiem lat, w chwili śmierci ważył zaledwie 9,5 kg, tyle ile waży roczne dziecko. Para znęcała się nad chłopcem odmawiając mu jedzenia, zmuszając do wykonywania wymyślonych przez siebie kar, zamykając go w ciasnym pomieszczeniu, chłopiec był również podtapiany wodą. Czterolatek mimo, że trafił do szpitala ze złamaną ręką, a także w szkole nie raz widziano go z siniakami i urazami na twarzy oraz na pierwszy rzut oka wyglądał na wychudzonego, nie wzbudził podejrzeń wśród lekarzy i nauczycieli.