Relaks dla mam

583
Mama w Anglii

 

Każdej mamie zależy na szczęściu swoich dzieci! Mamy robią tak wiele dla swoich pociech, że często zapominają o sobie, a przecież szczęsliwa mama, to szczęśliwe dziecko.

Drogie mamy, pamiętajcie, że możecie dać swojemu dziecku tylko to, co macie! Dlatego w życiu każdego człowieka powinien znaleźć się czas na relaks!

Jest kilka prostych rzeczy, które każdej mamie mogą pomóc cieszyć się macieżyństwem. Chciałbym przedstawić tutaj 5 sposobów na relaks dla mam i proponuję wybrać co najmniej 3 z nich do wprowadzenia od razu, a pozostałe 2 od przyszłego tygodnia!

Droga czytelniczko – dokonałaś już tak wiele, że te kilka zadań na pewno potrafisz wpisać w grafik! To Ci się po prostu należy!

  1. Przynajmniej raz w tygodniu zaplanuj sobie wolny wieczór!

To bardzo ważne, żeby choć na chwilę odciąć się całkowicie od obowiązków domowych. Wieczór z koleżankami w kinie, na zakupach, czy kawiarni to świetna metoda. Rozmawiajcie o wszystkim, tylko nie o waszych obowiązkach domowych. Nowe buty, ładna sukienka, wakacje nad morzem, kosmetyki – macie przecież tyle tematów do wyboru. Każda kobieta ma jakąś pasję, którą chciała by rozwijać. Ten jeden wieczór poświęć tej właśnie pasji!

  1. Każdego wieczora wypisz 10 rzeczy, z których jesteś dziś zadowolona!

Bardzo ważna jest tutaj regularność. Jak jesteś bardzo zajęta to niech to bedzie co drugi dzień, ale upewnij się, że to robisz. Sama zaczniesz doceniać się bardziej widząc, jak wiele potrafisz dokonać każdego dnia. Zaczynając nową pracę podpisujesz umowę, żeby mieć pisemny dowód zatrudnienia, obowiązków i zapłaty jaką będziesz dostawać. Tak samo działa wypisywanie swoich dokonań. Dasz sobie na piśmie dowód na to, że jesteś dobrą i zaradną mamą!

  1. Regularnie medytuj!

W medytacji częstotliwość fal mózgowych obniża się do poziomu „alfa”. To stan, w którym jesteś najbardziej kreatywna. Dzięki medytacji twój mózg zacznie naturalnie nakierowywać się na rozwiązanie wszystkich stojących przed tobą wyzwań. Zobaczysz jak w medytacji, lub zaraz po niej, zaczną przychodzić ci do głowy pomysły i rozwiązania. Z czasem będzie ich coraz więcej i będą coraz lepsze. Jak nie wiesz jak medytować to po prostu włącz sobie dowolną medytację dostępną w Internecie. Wybór jest duży, więc możesz za każdym razem wybrać inną.

  1. Ćwicz regularnie!

Wiem, że cały dzień jesteś w ruchu i to już jest doskonałym treningiem. Ćwiczenia jednak różnią się od pracy nastawieniem. Znajdź formę aktywności, która odpowiada ci najbardziej. Możesz wybrać spokojną sesję Pilates lub dynamiczne zajęcia Zumby. Bieganie też jest dobre, pod warunkiem, że sprawia przyjemność. W trakcie ćwiczeń twój oddech się pogłębi, ciało oczyści z toksyn a mięśnie rozciągną i zrelaksują. Wykonywanie ćwiczeń 2 lub 3 razy w tygodniu na pewno poprawi twoje samopoczucie.

  1. Zadbaj o zdrowe i regularne posiłki!

Twoje ciało potrzebuje jedzenia. Niestety, dużo mam zapomina zjeść w natłoku codziennych obowiązków. Ile razy zdarzyło Ci się „przegyźć” coś w biegu? Podjadanie też jest niekorzystne dla organizmu. Zaplanuj przynajmniej 2 regularne posiłki dziennie. Siądź spokojnie przy stole i zjedz razem z pozostałymi domownikami. Poza odżywieniem własnego ciała dodatkową korzyścią będzie budowanie więzi rodzinnej.

Macierzyństwo jest jak praca na cały etat z dodatkowymi nadgodzinami. Czas, który poświęcisz dla siebie nie sprawi, że twoje dziecko na tym ucierpi. Wręcz przeciwnie – zyska tyle co Ty a nawet więcej – szczęśliwą mamę.