Rowerzysta zmarł w trakcie imprezy sportowej Prudential RideLondon

111

Mężczyzna zmarł na atak serca biorąc udział w imprezie rowerowej Prudential RideLondon-Surry, która odbyła się 2 sierpnia. 55-letni rowerzysta upadł podczas wjazdu na strome wzgórza Leith Hill, w hrabstwie Surrey, w pobliżu Dorking. Zgon stwierdzono na miejscu wypadku około godziny 11 rano. Trasa była chwilowo zamknięta, a niektórzy rowerzyści z powodu wypadku zrezygnowali z dalszej jazdy.

Podczas zeszłorocznej imprezy RideLondon również doszło do podobnego incydentu. 36-letni Kris Cook został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. Powodem był także atak serca. Wydarzyło się to w Newlands Corner, w pobliżu Guildford.

Wczorajszą jazdę ukończyło ponad 25 500 rowerzystów, wśród nich byli mistrzowie w tej dziedzinie tacy jak Bradley Wiggins oraz Mark Cavendish. Temperatura powietrza oscylowała w granicach 25° C.

Burmistrz Londynu, Boris Johnson okrzyknął wydarzenie mianem największej masowej imprezy rowerowej na świecie: „Nieważne czy to najlepsi sportowcy z całego świata, czy tylko entuzjastyczni amatorzy lub rodziny z dziećmi, wszyscy zaangażowali się całym sercem i chcieli ukończyć trasę. To wspaniała impreza sportowa, która jest przy okazji bardzo dobrą reklamą miasta.”