Ryanair likwiduje darmowy duży bagaż podręczny! Za walizkę lub większy plecak musisz sporo dopłacić

302

Od dzisiaj pasażerowie Ryanair mogą wziąć do kabiny jedynie ‘małą osobistą torbę’, o ile zmieści się ona pod siedzeniem. Za większą, o masie do 10 kg, zapłacą 6 funtów.
Ryanair rezygnuje z dotychczasowej opcji, która pozwalała na zabranie dwóch sztuk bagażu podręcznego za darmo.

Od dzisiaj, żeby wziąć większy bagaż podręczny na pokład, trzeba kupić droższy bilet z priorytetem wejścia na pokład (Priority Boarding Pass). Taki bilet będzie kosztował 6 funtów więcej, ale tylko w przypadku, gdy wybierzemy tę opcję od razu przy rezerwacji. Jeśli dopłaty dokonamy do 40 minut przed odlotem, zapłacimy 8 funtów.

Cena większego bagażu rejestrowanego nie zmieni się i nadal będzie to koszt 25 funtów – informuje “Metro”.

Zgodnie z nową polityką Rynaiar, tylko 95 pasażerów na lot będzie mogło zapłacić za prawo do zabrania dodatkowej torby na pokład.

Dobra wiadomość jest taka, że o 40 proc. zwiększy się maksymalny rozmiar małego bagażu dozwolonego na pokładzie. Jednak wciąż musi on zmieścić się pod siedzeniem pasażera siedzącego przed nami.

Irlandzki przewoźnik twierdzi, że dzięki wprowadzonym zmianom zmniejszą się opóźnienia, a pasażerowie odczują poprawę. “Nowa polityka ma na celu przyspieszyć procedurę boardingu” – poinformował Kenny Jacobs, dyrektor marketingowy Ryanair.

W tym roku to już druga zmiana polityki bagażowej irlandzkiego przewoźnika.

METRO