Oburzenie wśród brytyjskiej społeczności wywołał komunikat Departamentu Edukacji, który ujął iż seks w grupie 13-latków jest “bezpieczny i zdrowy” oraz “stanowi naturalny element procesu dojrzewania”.

Jak informują brytyjskie media, nowe wytyczne rządowe dotyczące lekcji wychowania seksualnego naruszają w sposób znaczący wartości religijne i rodzinne.

“Szkoła jest jednostką publiczną, która powinna pomagać w rozróżnieniu dobra od zła, a nie kształtować w dzieciach normy i wartości, które w naszym pojęciu są nie do przyjęcia. Obcowanie płciowe osób poniżej 16 roku życia jest karalne, więc skąd pomysł na typowy absurd promujący zagadnienie współżycia w grupie tak młodych dzieci” – komentują oburzeni internauci.

Lekcje wychowania seksualnego w Wielkiej Brytanii są nieobowiązkowe, a ich program prowadzony jest w ramach lekcji biologii. Przedmiot “Wychowanie do życia w rodzinie” praktykowany jest w wielu krajach, jednakże sformułowanie właściwego programu nauczania oraz jego realizacja odgrywa decydujące znaczenie.