Stu polskich spadochroniarzy utworzyło podniebną figurę w biało-czerwonych barwach. Padł rekord

69

13 sierpnia polscy spadochroniarze ustanowili nowy Rekord Polski w dyscyplinie BIG-WAY. Polega ona w budowaniu wielkich powietrznych formacji. Udało się dopiero po 9 próbach. Stu spadochroniarzy utworzyło podniebną figurę w biało-czerwonych barwach. Polska jest ósmym krajem na świecie, który dołączył do elitarnego „Klubu 100-WAY”.

Maciej Węgrzecki, szef SkyDive.pl, który był organizatorem Rekordu, powiedział: „Jest to wielkie osiągnięcie naszych rodaków oraz wielki sukces skydivingu w Polsce! Mam nadzieję, że ten rekord przyczyni się do popularyzacji i rozwoju spadochroniarstwa w Polsce, które jest sportem pięknym, bezpiecznym i niezwykle energetycznym. Gratuluję skoczkom i dziękuję wszystkim za trzymanie kciuków za Polaków.”

W czeskiej miejscowości Klatovy odbyło się święto polskiego spadochroniarstwa. Pierwszego dnia imprezy odbyły się próby pobicia Rekordu Kobiet. Polskie spadochroniarki oddały skok z wysokości 6000 metrów i utrzymały formację przez 10 sekund, dzięki czemu osiągnęły upragniony rekord.