Jak zostać człowiekiem sukcesu/ Jak odnaleźć się na rynku pracy po powrocie z emigracji ?

Często słyszymy, że człowiek chcąc osiągnąć sukces, musi sam na niego zapracować. Dlatego tak wielu Polaków, w ostatnim dziesięcioleciu wyjechało do Wielkiej Brytanii za lepszym życiem. Polska społeczność jest największą grupą emigrantów w Wielkiej Brytanii (853 tys. według Narodowego Biura Statystycznego), aczkolwiek nie wszyscy udali się za granicę z zamiarem osiedlenia na stałe.

Zdecydowanie, wyjazd do Wielkiej Brytanii, a także mocna pozycja funta, może oferować wiele korzyści. Jednak nie dla wszystkich wyższe zarobki są rekompensatą własnego domu i rodziny pozostawionej w Polsce.

Bardzo często Polacy po zaoszczędzeniu pewnej sumy pieniędzy decydują się na powrót do kraju. Nasuwa się wtedy pytanie: Czy polski rynek pracy spełni ich oczekiwania? W takiej sytuacji, dobrym rozwiązaniem jest zastanowienie się nad otworzeniem własnej działalności gospodarczej.

Należy pamiętać, że doświadczenie jakie człowiek jest w stanie zdobyć na zagranicznym rynku pracy jest bezcenne, ponieważ brakuje go wielu osobom, które zdecydowały się pozostać w ojczyźnie. Ponadto, dzięki członkostwu w Unii Europejskiej jest wiele dodatkowych możliwości, z których można i należy skorzystać.

“Kiedy wróciłem do Polski dwa lata temu, na początku nie mogłem się odnaleźć” – opowiada pan Marek L., właściciel firmy przewozowej – “Spodziewałem się, że z moim doświadczeniem nie będę miał problemów ze znalezieniem nowej pracy. Polskie firmy często szukają osób, które zdobywały doświadczenie za granią.”

Pan Marek L. mieszkał w Anglii przez sześć lat i pracował w firmie transportowej, gdzie miał możliwość zdobycia cennego doświadczenia w wykonywanym przez siebie zawodzie. Po powrocie do Polski, Pan Marek nie planował zakładać własnej firmy, jednak, kiedy przekonał się, że w swojej branży nie znajdzie satysfakcjonującej pracy, zdecydował się na rozpoczęcie własnej działalności.

“Najbardziej obawiałem się tzw. “papierologii”, związanej z pisaniem biznes planu i ubieganiem się o dotacje” wyznaje pan Marek L. “Jednak ostatecznie zdecydowałem się na zatrudnienie firmy konsultingowej, która pomogła mi to zrobić, a takze ubiegać się o dotacje. Zaoszczędziło mi to mnóstwo czasu i bardzo pomogło.”

Firmy konsultingowe są dużą pomocą dla osób wracających do kraju i nie potrafiących się odnaleźć w nowym miejscu pracy. W porównaniu do firm brytyjskich, polskie firmy oferują relatywnie niższe zarobki. Sposób w jaki motywują pracowników jest niewystarczająco wydajny lub w niektorych organizacjach w ogóle nie istnieje. Dlatego warto rozważyć rozpoczęcie własnej działalności.

We własnej firmie sam ustalasz godziny pracy, nie brakuje Ci motywacji i masz możliwość pracować na własny rachunek. Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie po to wróciły do kraju, żeby zacząć w tym samym miejscu, co przed wyjazdem z kraju.

“Obecnie firma prosperuje bardzo dobrze” oznajmia pan Marek L. “Jestem wiecej niż zadowolony, że zdecydowałem się na to. Teraz planuje starać się o kolejną dotacje i rozwinąć jej działalność jeszcze dalej.”

W ostatnim czasie pojawiło się bardzo wiele możliwości, oferowanych przez urzędy pracy i Unię Europejską.

Zdecydowanie warto wyszukać więcej informacji na ten temat lub bezpośrednio skontaktować się z firmą konsultingową, która przekaże szczegółowe informacje.

Chciałbyś uzyskać więcej informacji?

Napisz do Nas: monika@dotacje-pl.info

lub zadzwoń +48 518 194 126, 020 3191 9234