Technologia pianowa podbija europejskie rynki

202

Techniki prania wyrobów tapicerowanych, dywanów, wykładzin, tapicerek samochodowych możemy podzielić na trzy główne technologie: ekstrakcyjną, pianową oraz parową.
Technologia ekstrakcyjna popularnie zwana karcherową jest metodą najpopularniejszą na rynku. Znana jest od wielu lat za sprawą popularnego sprzętu, poziomu trudności wykonania usługa jak też przede wszystkim niskich cen urządzeń piorących. Technologia ekstrakcyjna jest metodą tzw. głębokiego płukania pranej powierzchni. Polega ona na wypłukaniu – przemoczeniu gąbki oraz materiału (w przypadku tapicerki samochodowej, fotela, kanapy) w detergencie piorącym, a następnie odessaniu nadmiaru preparatu za pomocą odkurzacza. Usługa jest szybka, prosta w wykonaniu, niesie za sobą jednak niedogodności, które powodują, iż część potencjalnych Klientów nie zdecyduje się na wykonanie usługi.
Mianowicie, czas schnięcia wypranej powierzchni to od kilku do nawet kilkudziesięciu godzin w okresie wiosenno-letnim. W okresie jesienno-zimowym istnieje spore ryzyko niewyschnięcia, czego efektem może być nieprzyjemna woń wydobywająca się z wyczyszczonej powierzchni.
Takie niedogodności powodują, iż w obawie przed przykrymi skutkami, możliwym zniszczeniem powierzchni czy też brakiem możliwości korzystania z wypranej powierzchni część Klientów wystrzega się usług prania i nie jest zainteresowana skorzystaniem z popularnych ekstraktorów
Rozwój branży spowodował, iż na rynku pojawiły się nowe technologie, które w znaczny sposób redukują długi czas schnięcia, jak też ułatwiają pracę operatorowi sprzętu.
Kolejną technologią jest technologia parowa, która już od kilku lat staje się na coraz popularniejsza na rynkach europejskich. Niewątpliwą zaletą, przewagą jest czas schnięcia zredukowany do kilku godzin. Metoda polega na naniesieniu detergentu wraz z parą na praną powierzchnię. Za sprawą pary wodnej środek piorący pracuje w bardzo wysokiej temperaturze, tym samym uzyskuje wysokie właściwości, co w bezpośredni sposób przekłada się na efekt końcowy.
Krótszy czas schnięcia uzyskany jest dzięki temu, iż para nie przemacza pranej powierzchni, tak jak ekstrakcyjny sprzęt piorący.
Najnowszymi, najbardziej zaawansowanymi technologicznie urządzeniami są maszyny pracujące techniką pianową. Tzw. pianownice charakteryzują się krótkim czasem schnięcia poprzez nanoszenie gorącej piany.
Jednym z przedstawicieli maszyn pracujących w technologii pianowej jest SW 15 HOT FOAM.
Urządzenie SW 15 HOT FOAM to pianownica wyposażona dodatkowo w podgrzewacz, dzięki któremu nanoszony roztwór osiąga temperaturę 60oC, w skutek czego plama może zostać skutecznie wywabiona. Na odkurzoną i oczyszczoną powierzchnię nanoszona jest gorąca piana, która następnie zostaje wszorowana w powierzchnię.
Preparat reaguje i wnika w strukturę materiału oraz wierzchnią warstwę gąbki, czyli tam gdzie osadza się brud.
Gęstość piany, w stosunku do nieubitego preparatu powoduje, iż prana powierzchnia nie ulega przemoczeniu.
Piana penetruje zanieczyszczoną powierzchnię, wnika w nią, krystalizuje się z brudem. Proces prania kończymy poprzez zasysanie piany odkurzaczem o wysokiej wydajności.
Tak wyprana powierzchnia jest gotowa „do użycia” w czasie 15-45 min, w stosunku do kilku/kilkunastu godzin do prania ekstrakcyjnego.
Trzeba pamiętać, że efekt końcowy przy starannym i należytym wykonaniu usługi będzie taki sam niezależnie od metody, jednak nakład pracy, jak też kwestia najistotniejsza dla Klienta czyli czas schnięcia jest zależny od wybranej przez operatora technologii.
Biorąc pod uwagę wytyczne skrócenia czasu schnięcia oraz idącą za tym satysfakcję Klienta najskuteczniejszą technologią jest wybór technologii pianowej. Urządzenia wchodzą na rynek, w skutek czego możemy zaoferować Zleceniodawcom dobrze znaną im usługę wykonaną w sposób innowacyjny, dzięki której wyeliminowano ryzyko długiego czasu schnięcia pranej powierzchni.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zadzwoń pod numer 02031919161