Tir staranował 10 aut na autostradzie A4: nie żyją cztery osoby

915

Do zdarzenia doszło na autostradzie A4 około 30 km od Wrocławia, na 174 km autostrady niedaleko Oławy. Uczestniczyło w nim 13 samochodów. Wypadek miał miejsce około godziny 23, dziś rano odblokowano autostradę i jest już ona przejezdna w obu kierunkach. W wyniku zderzenia nie żyją cztery osoby, a 13 osób jest rannych.

Alicja Jędo z oławskiej policji, która była na miejscu wypadku, powiedziała: „Rannych zostało 13 osób. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitali we Wrocławiu i Oławie. Została im udzielona pomoc lekarska. Wiele osób było zakleszczonych w samochodach. Policjanci musieli rozcinać auta sprzętem hydraulicznym. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że tir najechał na stojące w korku auta. Prawdopodobnie kierowca ciężarówki jest sprawcą wypadku. Tir uderzył w inne samochody. Przewrócił się na bok i przygniótł dwa inne pojazdy. Potem wpadał na kolejne, jak w dominie. Auta są doszczętnie zniszczone.”

W akcji ratowniczej uczestniczyły dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz zespoły kilkunastu karetek pogotowia.

Jeden ze świadków wypadku, powiedział: „Przejeżdżałam obok wypadku tuż po tym, jak do niego doszło. To był makabryczny widok. Widziałam przewróconą ciężarówkę i ludzi uwięzionych w autach, wielu rannych, ale też ofiary śmiertelne. To było wstrząsające. Z powodu wypadku na A4 utworzył się długi korek. Spędziłam w nim dwie godziny. Gdy wreszcie udało nam się dotrzeć do bramek przy wyjeździe z płatnego odcinka, okazało się, że jeszcze musimy za to płacić. Ludzie tak się wkurzyli, że zablokowali bramki, by się nie opuszczały.”