Tragedia w zoo: tygrys zabił pracownika ogrodu

509

Do incydentu doszło dzisiaj rano. Tygrys rzucił się na pracownika ogrodu. Zmarły mężczyzna to jeden ze starszych i najbardziej doświadczonych pracowników ogrodu we Wrocławiu.

„Potwierdzam, że doszło do wypadku. Na razie trwają ustalenia prokuratorskie. Na razie nic więcej nie mogę powiedzieć.” – powiedział dyrektor ogrodu, Radosław Ratajszczak.

Pogotowie ratunkowe o godzinie 8 dzisiaj rano powiadomiło policję o śmiertelnie poranionym mężczyźnie. Służby musiały oddzielać rozwścieczone zwierzę od pracownika.

„Przy zwierzętach agresywnych klatki są sprzątane kiedy zwierzęcia w środku nie ma. Na razie nie wiemy jak do tego doszło. Na pewno będziemy ustalać czy były przestrzegane wszystkie procedury.” – powiedziała Agata Kostyk-Lewandowska z Państwowej Inspekcji Pracy.

Niedawno głośno było w mediach o tym, że polskie ogrody zoologiczne to prawdziwy horror. Z przygotowanego przez obrońców zwierząt raportu wynika, że zwierzęta cierpią w małych i brudnych klatkach, mają poważne zaburzenia psychiczne i popadają w apatię. Aktywiści przez dwa lata dokumentowali sytuacje w klatkach i na wybiegach w przeszło 20 ogrodach zoologicznych w całej Polsce. W zoo tylko 14 procent gatunków zwierząt jest zagrożonych wyginięciem, a 3 procent znajduje się na Polskiej Czerwonej Liście Gatunków, reszta zwierząt trzymana jest dla rozrywki odwiedzających.