Uczeń ugodził nożem nauczyciela w Bradford

58

Trwają poszukiwania chłopca, który dziś rano o 8.55 w Dixon Kings Academy zaatakował swojego nauczyciela.
Mężczyzna natychmiast został przewieziony do szpitala. Jego stan jest stabilny.

Policja poszukuje 14 – letniego azjatyckiego chłopca. Uczeń ma czarne krótkie włosy, a ostatni raz był widziany w niebieskim mundurku.

Priorytetem policji w tym momencie jest przeszukiwanie najbliższego terenu od miejsca wydarzenia oraz przesłuchiwanie okolicznych mieszkańców. Władze zapewniają, że do tak poważnego zdarzenia wykorzystają wszystkie swoje zasoby. Uspokajają mieszkańców i pracowników szkoły, że ta sprawa zostanie szybko rozwiązana.

Simon Atkinson, z wydziału zabójstw i ciężkich przestępstw, powiedział: “Naszym głównym priorytetem w tej chwili jest dobro naszej społeczności, uczniów, kadry oraz uspokojenie rodziców. Wszyscy uczniowie są bezpieczni i zachowali się bardzo dojrzale w tej trudnej sytuacji.”

“To jest rozpaczliwie smutne i szokujące. Takie incydenty są rzadkie, ale jest to już drugi taki przypadek w ostatnich latach.” – powiedział Ian Murch z Krajowego Związku Nauczycieli, odnosząc się do morderstwa nauczycielki Ann Maguire w szkole w Leeds, w kwietniu ubiegłego roku. Uczeń Will Cornick (l.16) za to zabójstwo otrzymał wyrok dożywocia.

Radna Judith Cummins, mówi: “Jest zbyt wcześnie, aby doszukiwać się podobieństw tej sprawy do morderstwa nauczycielki Ann Maguire. Przestępstwo jest w toku dochodzenia i na razie trzeba zadbać o szybkie dojście do zdrowia ofiary oraz o dobrą kondycje psychiczną uczniów i nauczycieli.”

Do szkoły uczęszcza 700 uczniów. Na ostatniej kontroli Ofsted – niezależnej instytucji zajmującej się regulowaniem, monitorowaniem i kontrolowaniem jakości pracy organizacji edukacyjnych oraz tych oferujących opiekę nad dziećmi, stwierdzono że szkoła powinna się nieco poprawić. Zachowanie małej grupy uczniów opisano jako destrukcyjne.

Sekretarz edukacji Nicky Morgan, powiedziała: “Wszelkiego rodzaju przemoc w szkołach jest całkowicie nie do przyjęcia.”

Szkoła niedawno trafiła na czołówki gazet gdy jej założyciel i dyrektor Sajid Hussain Raza został oskarżony o oszustwa z nią związane. On i dwóch innych członków personelu – Shabana Hussain (l.38) i Daud Khan (l. 43) – staną przed sądem w czerwcu 2016 roku.