Wiedźmin 3: Największą premierą 2015 roku?

74

Nowy RPG rodzimego studia CD Projekt RED radzi sobie doskonale – do tej pory to właśnie przygody Geralta stanowią najlepiej sprzedający się produkt w branży gier.

Trzeba przyznać, że kończący się miesiąc polski producent – studio CDP RED, oraz zagraniczny wydawca (z japońskim rodowodem) – firma Bandai Namco, będą mogli zaliczyć do bardzo udanych.
Według serwisu MCVUK, który zajmuje się zbieraniem danych sprzedażowych, trzecia odsłona serii Wiedźmin przebiła wynik dotychczasowego lidera pod względem najlepszej sprzedaży w 2015 roku – gry Battlefield: Hardline – o 53 punkty procentowe!
Jak podaje autor wpisu – podczas pierwszego tygodnia sprzedaż Wiedźmina 3 była o 608 procent wyższa w porównaniu do poprzedniej odsłony (analogiczny okres), która zadebiutowała w 2012 roku. Według udostępnionych informacji najczęściej kupowaną wersją jest edycja na konsolę PlayStation 4 – aż 63 procent wszystkich konsumentów wybrało właśnie platformę Sony.
Poniżej możecie zapoznać się z listą najlepiej sprzedających się gier ubiegłego tygodnia (okres do 23 maja 2015 r.):

1. Wiedźmin 3: Dziki Gon
2. Symulator Farmy 15
3. Grand Theft Auto V
4. FIFA 15
5. Project CARS
6. Wolfenstein: The Old Blood
7. Battlefield Hardline
8. Mortal Kombat X
9. Call of Duty: Advanced Warfare
10. Destiny
Oczywiście nie ulega wątpliwości, że w tym roku czeka nas jeszcze kilka interesujących premier, w tym lubiąca bić rekordy, kolejna część cyklu Call of Duty. Jednak na razie to polska gra znajduje się w samej czołówce i tego warto się trzymać. Producentowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenie światowej.