Woda z cytryną zamiast kawy?

210

Modelki, aktorki, zwolenniczki zdrowego stylu życia, każda swój dzień zaczynają od ciepłej wody z cytryną. Jak zapewniają specjaliści ,to doskonała alternatywa dla porannej kawy.

– Wypicie szklanki wody z cytryną nie tylko wpływa na trawienie, to również doskonały sposób na oczyszczenie organizmu i wzmocnienie układu odpornościowego. Poza tym cytryna jest bogatym źródłem witaminy C – wyjaśnia modelka Miranda Kerr.
Ten poranny rytuał na dobre wpisany jest w styl życia gwiazd, ale również specjalistów w dziedzinie zdrowego stylu życia.
– Ten prosty napój doskonale pobudza układ pokarmowy – zwiększenie zdolności organizmu do wchłaniania substancji odżywczych przez cały dzień. Dodatkowo, cytryna należy do grupy produktów zasadowych, dzięki czemu przyczynia się do zrównoważenia pH organizmu – podkreśla dr Frank Lipman.
Co więcej, cytryna jest bogatym źródłem witaminy C – witaminy młodości, zawiera również beta-karoten, witaminy z grupy B, E, potas, żelazo i magnez.
– Witamina C jest jednym z ważniejszych elementów w walce ze stresem. Warto więc codziennie sięgać po wodę z dodatkiem cytryny albo limonki – zachęca Jorge Cruise, specjalista w dziedzinie odchudzania i autor bestsellerowych książek.
Czytaj więcej na http://kobieta.interia.pl/zdrowie/diety/news-woda-z-cytryna-zamiast-kawy,nId,1824821#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome