Fitness tracker: Jawbone UP3 vs Fitbit Charge HR

Porównanie oferty Jawbone UP3 vs Fitbit Charge HR. Odnajdź swój!

238

JAWBONE VS FITBIT

Są to z pewnością dwie z największych firm, które zajmują się sprzedażą fitness trackers. Ich produkty dominują na top listach sprzedaży na Amazon.com. Obie firmy oferują wiele możliwości w różnych przedziałach cenowych. Ich urządzenia są łatwe w użyciu i dobrze postrzegane przez konsumentów.

Każda z firm ma w swojej ofercie doskonałe urządzenie, które może stać się nowym najlepiej sprzedającym się fitness trackerem na rynku. Dla Jawbone, to Jawbone up3, jak jego twórcy określili “najbardziej zaawansowany tracker na świecie”. Dla Fitbit to Charge HR.

hZamierzasz kupić fitness tracker i nie możesz się zdecydować który? Zwłaszcza, że obydwa produkty posiadają zasadniczo te same funkcje. Postanowiliśmy porównać Jawbone up3 z Fitbit Charge HR. Który z nich jest lepszą inwestycją? Przeglądnij poniższe porównanie i podejmij decyzję.

Fitbit Charge HR £99.99

4253640_R_Z001Acanvas

Sprawdź dostępność w serwisie currys i zaoszczędź swój czas i pieniądze [TUTAJ]


Jawbone Up3, £89.99 zamiast £119.99, zaoszczędź £30

u_10134732l_10134732_001Sprawdź dostępność w serwisie currys.co.uk i zaoszczędź swój czas i pieniądze [TUTAJ]

1. ŚLEDZENIE I TĘTNO

Zarówno Jawbone up3 jak i Fitbit Charge HR posiadają wszystkie podstawowe funkcje śledzenia takie jak: liczenie kroków, przebyty dystans, osiągniętą wysokość, czas aktywny użytkownika i wiele, wiele innych. Dodatkowo, obydwa urządzenia posiadają funkcje śledzenia snu. Cichy alarm delikatnie budzi użytkownika w najlepszym momencie, co powoduje, że wstaje się w pełni wypoczętym.

Jawbone up3 jest trochę bardziej szczegółowy w śledzeniu snu niż Fitbit Charge HR, ale obydwa fitness trackery dają całkiem dobrą informację, na temat tego jak długo i jak dobrze śpisz.

W przypadku mierzenia tętna oba urządzenia mają całkiem inne podejście.

jawbone-up3-vs-fitbit-charge-hr-02ŚLEDZENIE RYTMU SERCA NA JAWBONE UP3

[KUP TUTAJ]

 

jawbone-up3-vs-fitbit-charge-hr-03ŚLEDZENIE RYTMU SERCA NA FITBIT CHARGE HR

[KUP TUTAJ]

Jawbone Up3 wykorzystuje łącznie cztery czujniki do śledzenia – jak sama firma to nazywa – bio-impedancji, czyli tego, jak organizm reaguje na bodźce i małe zmiany. Śledzi tętno podczas odpoczynku, częstotliwość oddychania, temperaturę skóry oraz reakcje skóry na bodźce zewnętrzne. Według Jawbone taki pomiar daje pełny i dokładny obraz zdrowia.

Z drugiej strony Fitbit Charge HR korzysta z technologii monitorowania tętna PurePulse, która podaje dokładny pomiar tętna z całego dnia: odpoczynku, aktywności, w trakcie robienia czegokolwiek. Nie tylko daje pełny obraz całego dnia, ale również zapewnia najbardziej dokładne informacje o tym, jak wiele kalorii udało się użytkownikowi urządzenia spalić.

jawbone-up3-review1fitbit-charge-review


 

2. SYNCHRONIZACJA Z SMARTPHONEM

Oba urządzenia w łatwy sposób synchronizują się za pomocą Bluetooth z odpowiednią aplikacją na smartfonie oraz są kompatybilne z większością systemów iOS i Android.

Jednak, jeśli chodzi o uzyskanie powiadomień o wiadomościach tekstowych i głosowych z telefonu użytkownika, obie są dość ograniczone. (Pamiętaj, że są to fitness trackery, a nie smartwatches.)

jawbone-up3-vs-fitbit-charge-hr-04Jednak Fitbit Charge HR jest wyraźnym zwycięzcą w tej rundzie. Dlaczego? Bo ma ekran!

Większość osób przy zakupie fitness trackera nie zwraca największej uwagi na rozbudowaną funkcję synchronizacji urządzenia z telefonem, jednak fajnie coś takiego posiadać. Fitbit Charge HR posiada mały ekran, ale wystarczający by poinformować użytkownika, kto do niego pisze lub dzwoni. Jawbone Up3 posiada tylko małe światełko informujące o tym, że ktoś próbuje się z nami skontaktować.

jawbone-up3-vs-fitbit-charge-hr-appcessories


3. DODATKI I ZANIEDBANIA

 

microsoft-bandKażde z urządzeń próbuje zmotywować użytkownika w inny sposób. Jawbone posiada opatentowaną funkcję Smart Coach, która uczy się zachowań użytkownika i wysyła spersonalizowane powiadomienia (oczywiście na telefon), aby pomóc mu w osiągnięciu zamierzonych celów. W aplikacji Fitbit po osiągnięciu wyznaczonego celu zostaje się nagrodzonym odznaką, co może być niezłą frajdą. Ponadto obydwie aplikacje pozwalają zanotować spożycie kalorii oraz to ile kalorii zostało spalonych.

Wadą Up3 i Charge HR jest brak wbudowanego GPS. Jeśli planujesz zakup fitness trackera, którego będziesz używać przede wszystkim na zewnątrz, warto rozważyć inne urządzenie, takie jak np. Microsoft Band. Jednak brak GPS w tych obu produktach sprawia, że ich cena nie jest bardzo wygórowana; trackery z wbudowanym GPS kosztują blisko £200.


4. WYGLĄD I DESIGN

Fitbit Charge HR jest dostępny w trzech rozmiarach, natomiast Jawbone Up3 posiada tylko jeden rozmiar dla wszystkich, jednak łatwo go regulować. Charge HR można kupić w czterech kolorach, a Up3 tylko w kolorze czarnym lub szarym. W modelu Jawbone, każdy kolor ma inny wzór z przodu.

jawbone-up3-vs-fitbit-charge-hr-05Charge HR wygląda bardziej jak SmartWatch lub tracker aktywności, natomiast Up3 wygląda jak bransoletka. Jeden z nich jest sportowy, drugi bardziej elegancki. Wszystko zależy tak naprawdę od Twojego gustu i od tego czego bardziej szukasz.


5. CENA

Fitbit Charge HR jest w sprzedaży za około 100£, natomiast Jawbone up3 za około 120£ (odnajdź u górę wyszukane specjalne oferty!). Nie jest to duża różnica, ale jeśli masz ograniczony budżet na zakup fitness trackera, to ogromny plus na korzyść Fitbit.

Sprawdź dostępność w serwisie currys i zaoszczędź swój czas i pieniądze [TUTAJ]

Sprawdź dostępność w serwisie currys.co.uk i zaoszczędź swój czas i pieniądze [TUTAJ]

A WIĘC ZWYCIĘZCĄ ZOSTAJE…

Ogólnie rzecz biorąc, obydwa urządzenia są bardzo dobre. Te dwa trackery fitnessu z kilkoma dodatkami są bardzo przydatne, idealnie choć w inny sposób śledzą aktywność i sen. Nie są z pewnością tak rozbudowane jak SmartWatch, ale obydwa modele spełniają swoją funkcję i robią to dobrze.

A więc który jest lepszy dla Ciebie? Porównaliśmy szczegółowo Jawbone up3 vs Fitbit Charge HR, ale wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie. Musisz zdecydować co bardziej cenisz w tym, co każdy z nich oferuje i który wygląd urządzenia Ci bardziej odpowiada. Jeśli jest dla Ciebie ważny ekran, wybierz Fitbit. Natomiast jeśli funkcja multi-sensor w Jawbone jest dla Ciebie bardziej atrakcyjna, kup ten model.

Zapisz się do newslettera lub polub nas na Facebook-u i dowiedz się jako pierwszy o gorących okazjach!