Każdy z Nas ma inne cele jeśli chodzi o aktywność fizyczną i odżywianie. Jedni pragną “dobrze wyglądać”, wielokrotnie wybierając drogę na skróty (rożnego rodzaju diety, niekiedy bardzo drastyczne, środki farmakologiczne lub zwykłe głodzenie się) ,drudzy chcą być FIT niekoniecznie skupiając się na tym, jak wyglądają, jeszcze inni po prostu żyją zdrowo, korzystając z aktywności fizycznej i zdrowych produktów żywnościowych.

Podczas mojej wieloletniej pracy z ludźmi, wielokrotnie powtarzałam, że pierwszym, najważniejszym pytaniem, jakie każdy powinien sobie zadać jest:

Zdrowy styl życia. Co jest dokładnie moim celem?

Najważniejszą rzeczą, jednocześnie najbardziej efektywną, jest obieranie celów i konsekwentne ich realizowanie. Stanowczo odradzam wielkich, bardzo oddalonych marzeń. Zachowajmy realizm mierząc siły na zamiary. Jeśli nikt nigdy nie uprawiał sportu, nie stanie się atleta w dwa tygodnie! Nie oczekujcie od siebie rzeczy niemożliwych, być ambitnym to jedno, a bycie realista to drugie. Wielu ludzi podejmuje drastyczne kroki chcąc odnieść skutek w szybkim tempie. Okupione jest to zdrowiem, samopoczuciem, w konsekwencji nie widząc rezultatów, które były napisane “na opakowaniu” przechodzą przez fazę “I tak mi się nie uda”, tracąc motywacje na parę miesięcy.

OCZYWIŚCIE ŻE SIĘ UDA! Jeśli przestawimy całkowicie myślenie i będziemy zakładać realne plany . Nawet nie będę liczyć ile razy moi klienci po kilku tygodniach treningów wskakiwali na wagę -karmieni kłamstwami z reklam i rożnych innych źródeł-patrzyli na mnie z rozczarowaniem. Ja jednak widziałam ten progress, który dla mnie, jako trenera, był najważniejszy – to, co jeszcze kilkanaście dni temu było nieosiągalne, zaczęło przybierać dziś realne kształty. Dziś możemy razem przebiec 25 min, gdzie pierwszego dnia, po 5 min myślałam, że będę wzywać ambulans. Straciliśmy może mniej kg, ale straciliśmy je na dobre, a część z nich zamieniliśmy na mięśnie, które pomagają spalać tłuszcz.

KONSEKWENCJA –to jest to co prowadzi ludzi do sukcesu!

Pierwszym krokiem niech będzie wchodzenie po schodach zamiast korzystania z windy, drugim – spacer do następnego przystanku lub jeszcze kolejnego, parkowanie samochodu dalej niż zwykle lub w ogóle zrezygnowanie z auta na rzecz spaceru do sklepu. Te małe wyzwania, które są łatwe do wykonania, dadzą Ci świadomość, że da się to zrobić, jednak to nie takie trudne i właśnie stąd weźmiesz siłę na następne wyzwania!

Dieta… dla Pań mam bardzo proste rozwiązanie-zróbcie listę zakupów dla swojego męża lub chłopaka (oni nigdy nie kupią niczego, czego nie ma na liście. Już na tym etapie możecie zweryfikować to, co będziecie miały w lodówce. Sama wiem jak to jest… przychodzi wolny wieczór, jest miło, coś by się zjadło i akurat (zupełnym przypadkiem) leżą w szafce pyszne ciastka… żal gdyby się zmarnowały. Na liście zakupów, rozsądnie rozpiszcie wszystko, co pozwoli Wam na przygotowanie odpowiednich posiłków i na zdrową ,nietuczącą przekąskę w chwilach kryzysu (pestki dyni, wafle ryżowe, owocowe sałatki etc.), zamiana mleka zwykłego na sojowe (niesłodzone), zamiast zwykłego chleba-orkiszowy.

Takie sposoby, niezauważalne jak ninja, doprowadzą nas łagodnie do upragnionego celu. Może nie tak szybko, jak obiecali to w reklamie slim fast-u, ale na pewno bardziej efektywnie i zdrowiej!

Interesujesz się zdrowym stylem życia? Chcesz schudnąć? Masz masę pytań odnośnie diety? Wszelkie informacje uzyskasz dzwoniąc pod numer: 07880331634, lub pisząc email na adres: dreambodyltd@gmail.com.

Serdecznie zapraszam!

Barbara Wojciechowska
Tener kulturystyki i fitness