Źródło finansowania dla biznesu

36

Wielu przedsiębiorców na pewnym etapie działania firmy zadaje sobie pytanie, czy to już ten moment, aby skorzystać z kredytu i wesprzeć rozwój własnej firmy. Odpowiedź nie jest ani prosta, ani łatwa i z pewnością nigdy nie będzie jednakowa dla wszystkich przedsiębiorców.

Ostateczna decyzja oraz to kiedy się zdecyduje na kredyt zawsze należy do właściciela firmy Ważne jest, aby nie podjąć takiej decyzji zbyt późno. Kredyty poprawia płynność finansową przedsiębiorstwa, umożliwia bycie wiarygodnym partnerem biznesowym dla kontrahentów. Finansowanie przede wszystkim powinno umożliwić realizację zaplanowanych inwestycji lub planów biznesowych. A takich jest zazwyczaj wiele w głowie przedsiębiorcy.

Proces uzyskania kredytu często nie należy do najłatwiejszych dlatego warto zaufać brokerom i zgłosić się do odpowiedniego konsultanta biznesowego, aby przeprowadzić dokładną analizę finansową. Każdy przedsiębiorca oraz jego firma zostanie sprawdzony pod względem wiarygodności. Ważnym elementem jest również cel, na jaki mają zostać przeznaczone środki finansowe. Wierzyciele pełnią funkcję niezależnego oceniającego, który mając odpowiednie kompetencje i doświadczenie jest w stanie ocenić szanse na sukces planowanej inwestycji, jak również jakie są wiarygodne perspektywy pomysłu. Przedsiębiorca musi zdawać sobie sprawę, że inwestorzy nie mogą podejmować zbyt dużego ryzyka. Dotyczy to szczególnie innowacyjnych rozwiązań lub firm, które są stosunkowo młode na rynku, lub nie mają zadowalającej historii kredytowej.

Polacy na rynku brytyjskim są postrzegani jako bardzo zaradny i przedsiębiorczy naród. Co roku otwieranych jest coraz więcej firm i oczywiste jest, że nie wszystkim udaje się przetrwać te początkowe z reguły najcięższe chwile. Taka sytuacja jest całkowicie zrozumiała, nie ulega jednak wątpliwości, że aktywność polskich przedsiębiorców oraz ich chęć rozwoju należy oceniać pozytywnie. Firmy są świadome faktu, że osiągnięcie sukcesu wymaga podjęcia pewnego rodzaju ryzyka i sięgają coraz śmielej po kredyty.