Sprawdź czy nie zostałeś nabity w butelke

PPI generuje pożyczkodawcom ogromne pieniądze wiec pracownicy banków są zachęcani do ich sprzedaży. Otrzymują za to ogromne prowizje wiec sprzedaż ubezpieczeń jest bardzo rozpowszechniona.

158
Zwrot kosztow bankowych

 

PPI generuje pożyczkodawcom ogromne pieniądze wiec pracownicy banków są zachęcani do ich sprzedaży. Otrzymują za to ogromne prowizje wiec sprzedaż ubezpieczeń jest bardzo rozpowszechniona. Sprawdź czy nie należy Ci się zwrot kosztow bankowych. 

Poniżej przedstawiamy listę przypadków w których PPI zostało sprzedane klientowi nie zgodnie z prawem.

Zostałeś poinformowany, że jest obowiązkowe?

Często klienci zostają zmuszeni do kupienia ubezpieczenia gdyż jest to wymagane aby otrzymać pozytywną decyzje kredytowania. Każdy pożyczkodawca który subskrybuje do „Leading Code” zgadza się ze nie mogą nalegać na kupno ubezpieczenia, aczkolwiek jeśli osoba sprzedająca:

 • Nie sprecyzuje, ze polisa jest dobrowolna lub ze można od niej odstąpić w każdym momencie,
 • Zasugeruje ze produkt będzie dużo droższy bez ubezpieczenia
 • Zasugeruje ze wzięcie ubezpieczenia jest kluczowe do uzyskania kredytu
 • Była bardzo natarczywa sprzedając ubezpieczenie wiec czuliśmy, ze nie możemy odmówić
 • Nie pozwoliła kontynuować starań o produkt bez uprzedniego podpisania polisy

Nie wiedziałeś ze posiadasz ubezpieczenie?

Czy sprawdziłeś umowę swojego kredytu czy posiadasz ubezpieczenie? Nie zdawałeś sobie z tego sprawy lub nie wiedziałeś po co ono jest?

Niektóre umowy (przed lipcem 2007) automatycznie dodawały ubezpieczenie do umowy kredytowej i by go nie płacić należało od niego odstąpić. Powinniśmy mieć możliwość zdecydowania czy chcemy ubezpieczyć swój kredyt.

Czy sprzedane Ci ubezpieczenie nie było adekwatne do sytuacji lub ktoś wprowadził Cię w błąd?

Jeśli posiadaliśmy inna polisę lub byliśmy ubezpieczeni z polisy partnera, polisa nie posiadała uzgodnionych przez nas warunków, ubezpieczenie było krótsze niż kredyt, a my nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy lub myśleliśmy że ubezpieczenie pokrywa nas i partnera a w rzeczywistości pokrywało tylko ubezpieczonego.

Osoby sprzedające PPI zobowiązane są poinformować klienta o warunkach polisy i upewnić się ze jest ona odpowiednia dla ubezpieczanego. Osoba która sprzedaje ci kredyt powinna rozważyć twoja sytuacje jeśli kupujesz produkt online musisz jednak polegać na sobie by sprawdzić co kupujesz.

Częste przypadki sprzedaży PPI:

 • Już posiadałeś inne ubezpieczenie Np. Jeśli posiadałeś inne ubezpieczenie na wypadek utraty pracy lub jeśli Twój pracodawca płaci dla Ciebie polisę na wypadek zwolnienia i poinformowałeś o tym sprzedawcę a on nadal upierał się ze musisz wykupić polisę lub jeśli sprzedawca nie zapytał czy posiadamy ubezpieczenie
 • Jeśli posiadasz ubezpieczenie na kredyt przy którym posiadasz współbiorcę a ubezpieczenie pokrywa tylko ciebie. Jeśli sprawdziłeś umowę i są w niej wszystkie nazwiska odpowiedzialne za spłatę kredytu a polisa nie pokrywa któregoś z nich a zostałeś poinformowany lub myślałeś że pokrywa wszystkich
 • Czas ubezpieczenia był za krótki. Do 2009 roku długoterminowe kredyty były sprzedawane z polisa która trwała maksymalnie do 5 lat bez względu na to ile trwał kredyt. Jeśli sprawdziłeś umowę kredytu i okazało się ze polisa nie pokrywa całego czasu kredytowania , a osoba która Ci ją sprzedała nie poinformowała cię o tym, masz prawo ubiegać się o zwrot
 • Próbowałeś odstąpić od ubezpieczenia. Przed marcem 2007 roku, niektóre umowy kredytowe nie zezwalały na odstąpienie od polisy nawet jeśli spłaciliśmy swój kredyt wcześniej lub jeśli zmieniła się twoja sytuacja życiowa. Odkąd FSA (Financial Conduct Authority) przyjrzała się sprawie, każdy ma możliwość zerwania umów istniejących oraz tych przyszłych. Jeśli zostałeś poinformowany, ze nie możesz zerwać polisy lub ze musisz zawrzeć nowa umowę na nowych warunkach, możesz ubiegać się o zwrot.
 • Ubiegałeś się o raty w sklepie? Jeśli kiedykolwiek kupowałeś cos na raty np. samochód w salonie bądź komisie ubezpieczenie mogło co zostać bezwiednie sprzedane przez sprzedawcę, który nie posiada kwalifikacji bankowca, za czym idzie większe prawdopodobieństwo o błąd.
 • Czy zostałeś poinformowany o całkowitym koszcie ubezpieczenia? Przed podpisaniem umowy kredytowej pożyczkodawca powinien poinformować cię o całkowitym koszcie kredytu
 • Samozatrudniony, bezrobotny lub na emeryturze? Jeśli byleś bezrobotny lub na emeryturze podczas podpisywania polisy, a polisa nie pokrywa tego typu przypadków sprzedawca powinien zwrócić ci na to uwagę, jeśli tego nie zrobił należy ci się zwrot. Jeśli prowadzisz swoja działalność gospodarcza, a polisa nie pokrywa czasu gdy twój biznes ma problemy finansowe a sprzedawca nie zwrócił ci na to uwagi, należy ci się zwrot

Polisa na wypadek utraty pracy jest odpowiednia jedynie dla osób które były zatrudnione w momencie podpisywania polisy, sprzedawca powinien zapytać nas o nasz status zatrudnienia. Czasami polisa może chronić jedynie na wypadek choroby lub wypadek przez który nie jesteśmy zdolni do pracy, nie pokrywa jednak utraty pracy

Co oznacza bycie zatrudnionym?

Pożyczkodawcy rożnie rozumieją ten termin, wiec ważne jest by dokładnie przeczytać polisę lub jeśli jesteśmy samozatrudnieni należy sprawdzić czy to tez jest uwzględnione w polisie. Wiele samozatrudnionych osób płaciło polisy które zawierały pokrycie w przypadku utraty pracy co w ich przypadku było bezużyteczne. Jeśli byleś bezrobotny lub wiedziałeś, ze będziesz bezrobotny lub przechodziłeś na emeryturę, a mimo to zostało ci sprzedane ubezpieczenie na wypadek utraty pracy w takim razie należy ci się zwrot.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!

Imię i nazwisko (wymagane)

Typ roszczenia (wymagane)
PPIPłatne konto bankowe

Firma wobec której zgłaszamy roszczenie:

Numer telefonu:

Adres:

Adres email (wymagane)